Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Oblíbené SUV od Nissanu prošlo obměnou! Vměstná se do něj 8 lidí. Koupit se dá jen v zámoří

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Japonská automobilka Nissan představila novou generaci populárního modelu Pathfinder. Velké a nadupané SUV posunula ještě na vyšší úroveň – zasadila do něj šestiválec, nastavila nové jízdní režimy a také vytvořila více prostoru. Nově se do něj vejde až 8 cestujících.

  Začátek historie sportovního SUV od automobilky Nissan sahá až do roku 1986. Japonci o dva roky dříve přešli na nové jméno z původního Datsunu a ani Pathfinder se tímto výrazem nepyšnil od začátku. Mimo Severní Ameriku šlo o Nissan Terrano.

  Právě za oceánem se ale terénní SUV těšilo největší popularitě. Američané hromadně vozy skupovali a automobil původně určený na silnice využívali i jinde. Pozadu ale nezůstávala ani Evropa. V té se Nissan také pasoval do role oblíbené značky. Předchozí generace tady sklidila ohromný úspěch.

  Nový Nissan Pathfinder:

  Trh v Severní Americe? Tam s rozměrnými a mohutnými auty jistě prorazíte. Připomeňme třeba Ford F-150, řadu Chevroletů nebo Toyotu RAV4. Nezaostává ale ani Nissan. Pátá generace Pathfinderu, ta se nese ve znamení velké obměny.

  Automobilka se sice podle svých vlastních slov inspirovala u úvodní várky Pathfinderu, na první pohled je ale jasný modernější vzhled. Abychom byli přesní, automobilka představila vlastně dvě novinky od jednoho a toho samého modelu – obě auta leží na stejných platformách, jedno však využijete ve městě, to druhé díky pneumatikám a světlometům v terénu.

  Ale pojďme na celkový pohled. Kabina? Do té se vejde až 8 lidí a všechny řady budou mít možnost využít svůj vlastní USB port. Lépe je na tom odhlučnění, pohodlí, o které se starají vyhřívané kožené nebo látkové sedačky.

  Řidiči přijde vhod pořádný displej. Tedy přesněji dva: jeden jako centrální obrazovka, druhý jako digitální ovládací přístroj. K autu je samozřejmě možné připojit iPhone i telefon s operačním systémem Android.

  SUV se může chlubit délkou bezmála 5 metrů a také slušným pohonem. 3,5litrový šestiválec znamená 288 koňských sil, což řidič využije zejména při jízdě v terénu. Té se vůbec nemusí bát. Výrobci totiž do auta zasadili sedm různých režimů – standard, sport, eco, sníh, písek, bláto a speciální režim tow, díky kterému můžete tahat přívěs.

  Zákazníci si budou moct Pathfinder užívat nejdříve v létě. Tedy pokud je řeč o těch severoamerických. Evropané zřejmě opět ostrouhají, není jasné, zda Nissan SUV na starý kontinent dodá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS