Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Fabia dostala do nového roku nový kabát. Monte Carlo vypadá náramně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nový rok, nový hatchback. Přesně takovým heslem se řídí česká automobilka s názvem Škoda. Fabia, která tancuje v rytmu verze Monte Carlo, disponuje krásným vzhledem a celkem slušnými vlastnostmi. Je tak dost možné, že právě toho auto se letos stane hitem.

  Monte Carlo, legendární závod, který přitahuje fanoušky motosportu po celém světě. Od roku 1911 se v Monaku se pravidelně tato soutěž pořádá a patří k těm nejprestižnějším, které svět zná. Škoda samozřejmě svou historií k tomuto okruhu patří. Historický moment Monte Carlo zažilo v roce 1966, kdy se do našich myslí navždy zapsala značka Mini, která obsadila všechna 3 vítězná místa. Do našich pokojů se tak dostaly plakáty s tímto vozítkem uprostřed.

  Škoda se rozhodla navázat na tradici a představila světu Fabii ve sportovním kabátu Monte Carlo. Nyní však svou filosofii posunula a na rok 2022 se pro zákazníky připravila opravdový sportovní unikát. Nový model je nabitější sportovními prvky a celkově se musí stáji Škoda vyseknout poklona za to, co vyrobila. Stále sice mluvíme o Fabii, takže spíše ne o kdejaké přehnané zábavě, ale když už si ji pořídíme, tak alespoň hezkou.

  Design a preciznost

  Nový model je vskutku zajímavě provedený. Předek se snížil a maska chladiče dostala nebezpečný vzhled 4. generace. Led světla naprosto sedí s celým zbytkem auta. Z boku oceníme hlavně znak Monte Carlo a také kola z černé slitiny, která se nabízejí v provedení 16 až 18 palců. Hlavním sportovním prvkem jsou ovšem nárazníky. Bez těch by auto vypadalo jako obyčejná „Fábka.“ Černá zrcátka jsou samozřejmostí, stejně jako nádherná černá střecha, která tvoří jeden masivní celek táhnoucí se přes celou délku.

  U interiéru postoupili výrobci daleko. Oproti předešlé generaci máme k dispozici větší obrazovku infotainmentu, sportovnější řadicí páku a i volant prošel lehkými úpravami. Celá kabina je prošpikovaná karbonem a linkami, které jsou pro Škodu tolik typické. Sedačky vypadají o něco sportovněji a pohodlněji než u předchozího modelu. Celkově se nádech sportovní tematikou provedl.

  Výkon není pro závodníky

  Pod kapotou na nás čeká jednolitrový tříválec s výkonem 70 kW (95 koní) nebo 81 kW (110 koní). Pro lidi, kteří by přeci jen při předjíždění neradi přišli o život, se v nabídce objevuje i 1,5litrový čtyřválec s výkonem 110 kW, takže cca 150 koňských sil. To už na běžné ježdění stačí.

  Cena zatím není stanovena. Tahle Fabia převrací dosud sportovní vzhled vzhůru nohama. Výkonem ovšem stále zůstává v kategorii: „Dojedu do práce, to mi stačí“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS