Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Dlouhé cesty nejsou problém pro Royal Enfield HIMALAYAN

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indická společnost, která se zabývá výrobou dostupných stylových motocyklů, umí vyrobit i slušný cesťák. Himalayan je toho důkazem. Royal Enfield tímto modelem rozšířil své pole působnosti. S dlouhými cestami by se sice popraly i jiné modely jako třeba Classic 350, Himalayan je ovšem zcela odlišný kalibr. Pohodlí je jeho předností a za výkon se také nemusí stydět. 

  Cesťák s prvky endura. Firma samotná se o tomto modelu vyjadřuje jako o nejuniverzálnějším, který si z její garáže vůbec můžeme objednat. Jezdce přenese skutečně kamkoli. Cesty po městě, do práce a převážně do drsné přírody nejsou problém. Tento stroj si poradí skutečně se vším. V tomto má společnost Royal Enfield pravdu. Himalayan je objektivně nejpraktičtější ze všech ostatních modelů. Nabízí neskutečné pohodlí a také přijatelně silný motor, který si poradí s téměř každým terénem. Pozadu nezůstává ani design. 

  Design cestovního stroje

  Výška 1,36 m a délka 2,19 m. Motorka nepůsobí nijak robustním dojmem. Tomu napomáhají i kola, která dostala klasický drátěný výplet. Zadní 17 palců, přední 21 palců. Ovladatelnost je také velice příznivá. Váha se nám u modelu Himalayan vyšplhala na 191 kg, což není nijak závratné číslo. Motorka však díky tomu tolik „nežere“ na dlouhé cestě a zároveň jí nebudou dělat problémy lesní terény. Skvěle vymyšlený stroj. 

  Royal Enfield je pochopitelně skvěle odpružený. Bez toho bychom se na cestách nehnuli. Přední teleskopická vidlice 41 mm se zdvihem 200 mm funguje naprosto fantasticky. Motorka krásně kopíruje terén. Zároveň z toho vyplývá, že je spíše stavěna na dlouhé cesty, které se vyznačují nezpevněnou vozovkou. Na klasické silnici nemusí být takovéto odpružení vyhovující. Zároveň je jasné, že alfou i omegou budou brzdy. Kotouče, přední 300 mm, zadní 240 mm, odvádí svou práci opravdu dokonale. 

  Motor a výkon 

  Výkon je v nehostinných podmínkách velice zásadní faktor. Himalayan dostal od výrobců vzduchem chlazený, čtyřtaktní jednoválec o objemu 411 cc. Výkon tedy nabyl hodnoty téměř 25 koní (18 kW) a krouticí moment 32 Nm. To je dostatečná síla, se kterou se dá pracovat. Není sice nejvyšší, ale jde ruku v ruce s cenou. Tu firma stanovila na 140 000 korun. Za takovou porci spolehlivosti, praktičnosti i krásy je to více než slušná nabídka. Nezbývá než nasednout a jet. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS