Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Na okruh, do práce i na dovolenou. Takové by mělo být nové Audi S4

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Audi je těmito auty typické. Luxus jde u Němců ruku v ruce se spolehlivostí, funkčností a pohodlím. Třeba takový model RS8 je spíše na závodní dráhu, nový sedan S4 by ale mohl kromě toho v klidu odvézt i rodinu na dovolenou.

  Netřeba představovat tuhle německou automobilku. Všude je jí plno. Její „lodě“ jezdí ve všech evropských i světových městech. Patří ke značkám představující luxus, sílu, spolehlivost a zároveň relativní dostupnost. Zároveň jsou „Audiny“ pro svůj ojedinělý design prostě nezapomenutelné. To vytušili i ve filmovém průmyslu, kde se v nich prohání třeba Jason Statham jako Kurýr.

  Pokud jde o S4, rovnou si řekněme, že je to ideální auto třeba pro politiky. Pohodlné, na první pohled velmi reprezentativní a zároveň rychlé, když se jim nějaký ten „meeting“ prostě nepovede. Němci si dali opravdu záležet na tom, aby jejich stroj vynikl nad rivaly jako BMW M340i. Nutno říci, že se jim to vcelku povedlo. Je tu ovšem pár věcí, které by chtělo doladit.

  Arsenál

  Audi je známá pro svou spolehlivost a to konkrétně prvků jako třeba motor. Ten patří pokaždé ke špičkám na trhu. Co se týče elektroniky, je jí občas tolik, že se poruchovosti nevyhneme. Kolikrát se stane, že si nový šťastný majitel hodlá odvézt svého drahého miláčka z prodejny, ale jednoduše neodjede. Zablokovaný systém a tak dále. Stalo se vám to někdy?

  12 reproduktorové stereo, LED světla, vyhřívaná přední sedadla, která jsou možná chytřejší, než celé auto dohromady. Vstup a startování bez klíčků je základ, tří zónová klimatizace, 360 stupňů kamerového pohledu. Při zácpě ale i mimo ní je k dispozici drive asistent a telefon si nabijeme i bezdrátově. Tohle zdaleka není všechno a je to je ukázka toho, kolik elektroniky v S4 je. Pokud se nám něco „vysype“, kamarád ze základky nám to pravděpodobně neopraví a v autorizovaném servisu si tučně připlatíme.

  Tvrdá čísla

  Dopředu nás v tomhle překrásném sedanu žene 3 litrový turbo šestiválec. V osmistupňovém automatu AWD se cítíme jako doma. Pokud na to šlápneme, tenhle šestiválcový rychlík nám vypije 8,6 litrů na 100km. To vlastně není tak zlé, když víme, kolik muziky dostaneme. Přestože je sedan opravdu velký, váží jen 1765kg. Když se nám při startu neprotočí 19 palcová litá kola, dostaneme se z 0 na 100 za 4,7s. a to je úctyhodné číslo.

  Motor má k dispozici 350 koní s výkonem 260kW. Dohromady vyprodukuje krouticí moment 500Nm. Pokud si řekneme, že tohle je rodinné auto, můžeme být v klidu. Do práce se dostaneme včas vždycky a ještě hodíme děti do školy.

  Poslední tvrdé číslo je cena. Ta není malá a činí a pohybuje se od 1,7 milionu výš. Ano, je to opravdu „raketa“ ale mezi námi, to auto je tak nádherné, že to za to stojí. Tenhle sedan si vybudoval skvělou pověst právem. Tak ať to jezdí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS