Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Evropské auto roku? Mezi sedmi finalisty je i Škoda. Vítěze poznáme v březnu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tradiční anketa o nejlepší evropské auto roku zná užší výběr pro rok 2021. Mezi sedmi finalisty nechybí Citroen, Volkswagen nebo Fiat. Zastoupení má ale také česká značka Škoda. Dokáže Octavia vystoupat na nejvyšší stupínek? Na odpověď si ještě musíme počkat.

  Anketa evropské Auto roku, neboli Car of the Year, se koná nepřetržitě od roku 1963. Šest desítek členů z 23 zemí střední a západní Evropy zasedá v porotě a jejich úkol je naprosto jednoduchý: vybrat to nejlepší evropské auto z uplynulého roku.

  V ksomisi má svého zástupce i Česká republika. Šéfredaktor magazínu Automobil, Jiří Duchoň, už měl spolu s kolegy prsty ve výběru užšího listu. Do závěrečné nominace posunuté kvůli pandemii nemoci covid-19 se prodralo celkem 7 vozů a my si je společně představíme.

  Zapomeňte na Mercedes, Hyundai nebo Dacii. Překvapení ve výběru sedmi evropských aut, které se letos budou rvát o titul toho nejlepšího, ale naopak nepředstavují dva elektromobily, legendární Land Rover nebo Škoda Octavia.

  Finalisté ankety evropské Auto roku 2021: Citroen C4, Cupra Formentor, Fiat 500, Land Rover Defender, Škoda Octavia, Toyota Yaris a Volkswagen ID.3.

  Podle mnohých se do role žhavého kandidáta na titul řadí právě poslední jmenovaný Volkswagen ID.3. Německá automobilka se snaží dostat na špici trhu s elektromobily, k čemuž jí má dopomoct zmiňovaný nový design slavného „brouka“, tedy ID.3.

  Teréňák, sportovní crossover, elektromobily nebo „oktávka“. Finálová sedmička to je sama o sobě velká různorodost a je otázkou, kdo přetaví své vlastnosti ve zlato. Škoda se naposledy v anketě objevila před 5 lety se Superbem, vloni kraloval anketě Peugeot 208. Kdo je vaším favoritem letos?

  Výsledky se dozvíme online 1. března. Tradiční vyhlašování na ženevském autosalonu se letos neplánuje, veletrh totiž nepředstavuje při probíhající pandemii koronaviru zrovna ideální nápad.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS