Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Dotaženo do konce. Cadillac Celestiq spatřil světlo světa

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Luxusní až do morku kostí. Tenhle elektromobil je novou vlajkovou lodí americké společnosti Cadillac. Žádný koncept, čistá produkce. Mnoho lidí by právě vzhled mohl zmást. Záměr byl ovšem takový, že nový model se musí dokonale vymanit ze všech stereotypů a zajetých měřítek. Výsledek je tak neskutečně luxusní a vzhled včetně interiéru nás rozhodně nepřestane bavit. 

  Cadillac tímto modelem odstartoval zcela novou éru nabitou luxusem a odvážnými křivkami. Doposud známe vlajkové lodě jsou minulostí. Celestiq se pyšní obřími rozměry a extrémně elegantní a hladkou siluetou. Cena možná překvapí stejně jako nepřeberné množství detailů, které najdeme převážně na straně exteriéru. Výrobcům se zkrátka povedlo vytvořit umělecké dílo na 4 kolech s neskutečným příběhem a stylem. Tenhle stroj bude zdobit garáže celebrit a bohatých lidí. O tom je prakticky rozhodnuto už teď. 

  Design 

  Vzhled je kapitola, která zabere nejvíce stran. Design se stal naprostou předností. Díky němu zapomeneme na masivní výkon, který nám zajišťuje dva elektromotory. Koukáme se na čistokrevné americké auto, které ovšem působí extrémně upraveně a chladně. Zkrátka pravým opakem než klasické tvrdé sedany od firmy Cadillac. Přední část, která je vybouchaná z hliníku, utváří duší téhle mašiny. Tenké linky, lesklé lišty, dokonalá preciznost. Jinak se přední maska zkrátka popsat nedá. 

  Po stranách nás zaujmout převážně dvě věci. Tou první jsou kola. Veliká kulatá krása s odvážným vzorem, která může dosáhnout až 22-23 palců. To se ovšem vyplácí. Dále si všimneme, že auto zkrátka nemá kliky. Dveře se otevírají pomocí tlačítka. Jedná se sice o naprosto převratný krok, který ale nemusí sednout každému. Design je tím ovšem výrazně obohacen. Nejodvážněji ovšem působí zadní část. střecha je protažená až do samotného konce. Nárazník je vcelku drobný. 

  Interiér dokonale vystihuje celou novou myšlenku automobilu značky Cadillac. Palubní deska hostí po celé své délce jednu velikou obrazovku. Auto je tím pádem vzdušnější. Hlavní obrazovka se všemi funkcemi vychází přímo s řadící jednotky. Americká kvalita a práce se ovšem nezapřou. Přes všechen luxus najdeme i zde držáky na pití. Bez nich by auto průmysl v USA neexistoval. 

  Motor

  Elektřina zvládne dodat do kol přes 600 koní výkonu a téměř 870 Nm krouticího momentu. To nám zajišťuje zrychlení pod 4 s. Dojezd téměř 500 km je zajištěn baterií 11 kWh. 

  Verdikt 

  Cena není zatím zcela známá. Podle teorií a všemožných odhadu se ale hravě dostaneme přes 7 milionů korun. Tahle krásná práce za to ale stojí, nemyslíte? 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS