Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Dojde i na Caterham. „Motokára“ dostane za 2 roky elektro, na filozofii se nic nezmění

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V poslední době se z toho stal velký trend. Automobilky se mezi sebou předhánějí o to, kdo začne dřív řešit problémy se životním prostředím a přesedlá na pohon elektřinou. Novinky hlásí v tomto ohledu i britský Caterham. „Motokáry“ sice dostanou elektro, na filozofii automobilky se ale nic nezmění.

  Když se řekne Caterham, stává se, že většině světové populace tak rychle obrázek malého „poloauta“ nenaskočí. Firma z Velké Británie se zaměřuje na produkci malých vozů, které se slouží zejména nadšencům rychlejší a sportovnější jízdy.

  Caterham navazuje svým výrobním plánem na o dost slavnější model Lotus Seven, který se vyráběl mezi lety 1957 až 1973. Sportovně laděné autíčko se využívalo k závodění a proslavilo se třeba tím, že neměl žádné dveře, ale pouze vykrojené boční stěny.

  Na výše zmíněný Lotus naváže i elektrická varianta. I na Caterham tak v tomto směru došlo. I tohle malé závodní auto, jehož výrobci mimochodem jednoho času vlastnili i stáj Formule 1, se dočká pohonu na elektřinu.

  Pomoc z Japonska

  Přesedlání na úplně jiný druh paliva s sebou často nese finanční úskalí, proto vedení Caterham hledalo investory. A ti se nakonec chytili. Podle dostupných informací by mělo jít o firmu VT Holdings, která vozí Caterhamy do Japonska.

  Obě společnosti věří, že bude fúze fungovat, a že z pověstného vzhledu a nátury auta od Caterhamu vůbec nic neztratí. Dokonce už se testuje i prototyp. „Je to velmi podobné jako motokára. Dva pedály, rychlá akcelerace. Je to něco jiného, ale rozhodně to není méně vzrušující,“ uvedl generální ředitel firmy.

  Auto tak o tradičně netradiční vzhled nepřijde. Dlouhá přední maska, místo pro dva cestující, žádná střecha, žádné dveře. Zachovat by se mělo i pověstné „šílené“ zrychlení z 0 na 100. Současné vozy tohle zvládnou i za méně než 3 sekundy.

  Ředitel firmy Macdonald v současné době hledá spojence pro tvorbu motoru a věří, že auto by mohl Caterham představit do dvou let, tedy v roce 2023, kdy Britové slaví 50 let od vzniku značky. Na trh by se pak měl elektromobil dostat o další 3 roky později.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  2 KOMENTÁŘE

  1. Svět se už dočista zbláznil řidičky dokonalá auta se vytrácí a myslím si že taková legenda si nadále zaslouží mít poradny benzínový motor a krásný zvuk a ne baterky a zvuk jako vysavač kdy už přestane ten ekoteror z Bruselu????A elektřinu na dobíjení bereme kde že by z tepelných elektráren kde se spálí tuny uhlí a za další naše přenosová soustava to nikdy neutahne.

  Comments are closed.