Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Nový koncept pro opravdu mladé. BMW CE 02

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  BMW si nemusí lámat hlavu s elektřinou. Co se týče konceptů aut a motocyklů, rozhodně zaujímá první příčku. CE 02 je neskutečně originální. Výrobci vytvořili bike, na kterém by se teoreticky měli pohybovat mladí lidé po městě. Skútr, který nemá, oproti CE 04, s vizualitou těchto strojů už opravdu nic společného. Design konceptu 02 je na docela jiné úrovni. 

  Marketing BMW se u konceptu CE 02 zaměřil na opravdu mladé lidi. Cílí na nelibost k dlouhé monotónní práci a lásce k městskému životu. Heslo: „Město je plné možností, patří jen tobě, protože je to tvůj život“, vystihuje všechno, co si o CE 02 můžeme myslet. S designem skútru nemá tenhle bike už nic společného. Bavíme se tady pouze o futuristických tvarech, které jsou nespoutané a nekonvenční. I tak je ale patrná německá láska k disciplíně a logičnosti věcí. 

  Design 

  Vzhled konceptu 02 jde jen těžko přirovnat k čemukoli, co jsme doposud poznali. Výrobci se drželi přesvědčení, že méně je více. Minimalismus je součástí života velké části mladých lidí, a tak tomu musí skútr odpovídat. Velké, černé tělo tvoří baterie a elektromotor. Sedačka svou koncovou částí vytváří dojem nádrže. Kola pak působí vůči zbytku kostry vcelku mohutným dojmem. 

  Řídítka se vytáhla do vysoké pozice, a tak by mělo být ježdění velice pohodlné a manévrování jednoduché. Přední část tvoří mohutná vidlice odpružení a LED světlomet rozdělený do čtyř dílů. Největším překvapením jsou ovšem stupačky. Tady BMW zašlo opravdu na hranu myslitelného. Namísto elegantních kovových výstupků tvoří podpěru chodidel skateboard. Tento nápad by se mohl jevit jako nešťastný, z pohledu designu a odvahy mu ovšem nelze nic vytknout. 

  Motor a dojezd 

  BMW u svého konceptu slibuje prakticky okamžitý točivý moment, který ihned pocítíme. Dojezd se vyšplhal na 90 km, takže máme ve městě na necelý týden vystaráno. Výkon dosáhl hodnoty 11 kW a díky tomu máme jistotu, že se dostaneme do naší oblíbené kavárny včas. Inu, meze se fantazii nekladou a v BMW to moc dobře vědí. 

  Verdikt 

  Pokud se někdy tento koncept probudí k životu, můžeme si být jistí, že svou klientelu si rozhodně najde. Dáli Bůh, mohl by i nahradit tolik nenáviděné koloběžky. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS