Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  BMW R 18 B. O stupeň blíže k cestování

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Model R 18 už není veřejnosti tolik neznámý pojem. Před nedávným časem se světu představil jako novinka. Model s přízviskem B je klasické R 18 posunuté na jinou úroveň v odvětví cestování. Zatímco základní model je skutečně „pouze“ holá kostra určená k čisté radosti z jízdy, B se řadí mezi plnokrevné cesťáky s pořádnou maskou vepředu. Pojďme se na něj podívat.

  Tenhle klasický bagger přichází na trh v několika barevných variantách, jak už má konečně BMW zvykem, s neskutečně výkonným motorem a vskutku ojedinělým příběhem. BMW vtěluje do svého modelu nespoutanost a touhu objevovat ta nejvzdálenější zákoutí s opravdu silným strojem po ruce. Přestože se zde bavíme o cestovní motorce, R 18 B si zachovala tvář svého vzoru R 18. Zkrátka odvážný a jedinečný kus motocyklu, který nás nepřestane bavit. 

  Design 

  K radosti všech motocyklových nadšenců a také nerozhodných lidí si BMW připravilo hned několik barevných variant. Tou pravděpodobně nejvíce zajímavou bude čistě bílá místy protkaná zlatými linkami. Díky této barvě se R 18 B podobá klasikám od Indianu. Metalíza Gravityblue připomíná noční oblohu, sytě černá pak reprezentuje typický vzhled kategorie R 18. jak je již známo, i široká paleta barev dává najevo jeden fakt. Stroje od BMW jsou plně otevřeny individualizaci. 

  Typický bagger 

  R 18 B si jede svou klasickou linku. Protáhlé, dlouhé tvary, které ještě více umocňují už tak masivní vzezření. Ladné linie se táhnou od zadní části přes obří nádrž až k přední masce. Ta se stala hlavním poznávacím znamením a zároveň rozdílem mezi R 18 a R 18 B. Najdeme v ní 4 hlavní budíky a také 10,25palcový TFT displej. Zvukový systém nemohl přijít od lepší značky, než je společnost Marshall. O dokonalý zážitek je tedy postaráno.

  Motor 

  Srdcem celého stroje se stal vzduchem chlazený dvouválec typu boxer. Tenhle majestátní stroj o objemu 1802 cc dokáže vyprodukovat 91 koní a neuvěřitelných 158 Nm krotícího momentu už při 3000 otáčkách. Maximálně se s tímto modelem projedeme rychlostí 180 km/h. 

  Verdikt 

  R 18 Bagger nás vyjde na cenu kolem 840 000 korun. Zdá se to někomu jako hodně peněz? právem! Tahle motorka za to ovšem stojí. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS