Více
  10.5 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Alkohol na silnice nepatří. Limitovaná edice Indian Jack Daniel‘s ovšem ano

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indian Challenger Dark Horse navázal na tradici spolupráce s palírnou z Tennessee Jack Daniel’s. Edice pro rok 2022 je opravdu zážitek. Za takovou omezenou várku motocyklů si firma nechá samozřejmě tučně zaplatit. Dostaneme ovšem stroj, který je americký až do morku kostí. Výrobci si extrémně pohráli s detaily a výsledný pohled na Challengera je tudíž fenomenální. 

  Příběh za tímto už v řadě šestým projektem je okouzlující. Dvě nejstarší společnosti USA se rozhodly, že společně uctí odkaz americké kultury. Jack Daniel’s, palírna založená roku 1866 představuje smysl pro detail, kvalitu a poctivou americkou práci. Indian Motorcycles, společnost, která spatřila světlo světa v roce 1901, odkazuje na tvrdou dřinu, silné stroje a spolehlivost. Spojením dvou filozofií vznikla neuvěřitelně osobitá motorka, která dělá čest oběma firmám.

  Originální vzhled

  Postaven na modelu Challenger Dark Horse, stroj Jack Daniel’s přejímá všechna pozitiva této motorky. V čem tedy tkví jeho originalita? Abychom naplno ocenili krásu této limitované edice, musíme přistoupit blíže. Ojedinělost totiž spočívá v detailu. Těmi je tenhle Challenger doslova nabitý. Všechny drobnosti odkazují na již zmíněný příběh, na kterém celý projekt vznikl. 

  Samotná nádrž nese barvu „Rye Metalic,“ která odkazuje na zlatavý odstín žita, který se používá při výrobě Tennessee Rye Whiskey. Motor je vyzdobený plaketou Jack Daniel’s Rye, která zároveň ukazuje výrobní číslo každého kusu. Stupačky jsou vyzdobeny klasy obilí. Nadmíru pohodlná sedačka nechává vyniknout zlatému názvu Jack Daniel’s.

  Pohled zepředu je nezapomenutelný. LED světlomety jsou všechno, jen ne malé. Během jízdy pracují a adaptují se na úhel zatáček. Pokrok zastavit nejde ani u klasik jakou je Indian. Jinak nese limitovaná edice všechny prvky Challengeru. Délka 2,5 m, šířka necelý metr. Váha přes 350 kg dělá z tohohle stroje opravdové pojízdné monstrum. Motorka je sice stabilní, ale přeci bychom na její rozměry neměli zapomínat. 

  Síla historie

  Stejně silná jako pravá Tennessee whiskey. Motorka Indian v této edici disponuje stejným motorem jako verze Challenger Dark Horse. V-twin, kapalinou chlazený PowerPlus, který do kola nažene 122 koní. Tohle je ta pravá síla, která je podpořená krouticím momentem 173 Nm. Nádrž o objemu 22,7 litru nezradí na jakkoli dlouhé jízdě. 

  Motorka už pravděpodobně nebude k sehnání. Na oznámených 107 kusů se čekaly fronty už v listopadu minulého roku. Cena této edice byla stanovena na 36 999 dolarů, takže nějakých 832 000 korun. Drahá motorka, která je ovšem neuvěřitelně vydařená. Silnice zase jednou okusí americkou historii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS