Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  VW vyslal svůj elektrický ID. BUZZ do předprodeje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Již kdysi VW oznámil, že svět obdaří odkazem na dobu hippies. Měl vzniknout jedinečný bus, nově ale se zcela odlišným pohonem. Elektřina ovládla nový model od německé firmy VW a propůjčila tak návrhářům možnost přistoupit k designu zcela odlišným způsobem. Díky předprodeji už víme, jak vypadá ID. BUZZ uvnitř. Pojďme se na tento koncernový výtvor podívat zblízka. 

  Sériová produkce zatím pochopitelně klopýtá a my tak máme možnost se podívat pouze na prototypy. Ty jsou však velice věrně uzpůsobené tomu, jak bude finální produkce vypadat. Už před časem nám VW nechal nahlédnout do tajů výroby legendárního busu, interiér si však střežil jako oko v hlavě. Máme teď jedinečnou možnost nahlédnout do kabiny a podívat se, jak se smýšlení o stavbě interiérů posunulo vpřed. BUZZ totiž rozhodně nevypadá jako bus ze 60. let. 

  Design 

  Zvenku jde o vcelku věrnou kopii starých vozidel Květinových dětí. Oproti této starší produkci si ale BUZZ počíná velice pokrokově, a to nejen v oblasti pohonu, ale také ergonomie. Předek auta nově ovládly LED světlomety s elegantní světelnou lištou. Masivní znak VW jasně odkazuje na starou dobu. Nárazník se striktně drží nové filosofie výroby. Podobně děrovanou plochu totiž najdeme i na Multivanu. 

  Ze strany nás zaujmou dvě věci. tou první jsou kola. Ta svou jednoduchostí a tvarem zcela předbíhají současný design. Ta druhá je práce s prostore. Díky liniím a stavbě oken máme pocit, že z kabiny vidíme nerušeně všemi směry. Navíc taková dávka světla zvětšuje vnitřní prostor. Zadní část krásně navazuje na linky zbytku karoserie. LED světlomety se zúžily, aby nechaly vyniknout znaku VW. 

  Interiér je konečně prostor, kde budeme mít na co koukat. Kombinace látek, tvrzených plastů a pochopitelně imitace dřeva působí čistě a nadčasově. Vše ovládáme na veliké obrazovce infotainmentu. Musíme ocenit, že řadící jednotka nerozděluje prostor řidiče a spolujezdce. Máme tak pocit, že BUZZ je neskutečně veliké auto. Volant se drží tvarů, které už známe ze současné produkce. 

  Rychlost a výkonnost

  Elektromotor nám zajistí dvě věci, na které jsou ve VW pyšní. Naprostou ekologickou čistotu a maximální rychlost 145 km/h. To se sice někomu může zdát jako nedostatečné, díky tomu ale BUZZ splňuje všechny náročné podmínky EU. Navíc je za něj možné zapojit přívěs o hmotnosti až 1000 kg. To už je dostačující výkon. 

  Verdikt 

  Za tento stroj budeme muset být ochotní pořádně zaplatit. VW si účtuje cca 1,5 milionu korun. To je vcelku hodně peněz, které budou investovány do výkonu až 150 kW a rychlosti nabíjení 30 minut z 5 na 80 %. Rozhodnutí tedy bude na nás. Za nás novému počinu německé firmy fandíme, nejsme si však jistí, zdali je na tento typ automobilu lidstvo připraveno. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS