Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Úžasná rychlost, božský zvuk. Ferrari Roma ohromuje na každé frontě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ferrari. Pojem, který má v automobilovém průmyslu neskutečné jméno. Italská auta se už několik desítek let prohánějí po silnicích na celé planetě a ještě hodně dlouho budou. Ferrari s názvem Roma je dalším skvostem, který nepůjde dohnat vůbec snadno. Co všechno tenhle parádní kousek nabízí?

  Koukáme se na opravdový skvost italské práce. Přestože hlavně v interiéru najdeme pár nelogických chybiček, exteriér je jeden velký úspěch. Při pohledu z boku najdeme dosti výraznou podobnost s modelem Portofino. Roma je ovšem nižší, nebezpečnější a daleko více coupé. Zadní část je pravděpodobně nejpovedenější. Zabudovaný spoiler, který se při té správné rychlosti vysune, je opravdu majestátní. Výfuky si na nic nehrají, a když za to vezmeme, odmění nás božských zvukem.

  Kola 20 palců jsou velmi pěkně zpracovaná a dodávají autu nejen krásný dojem sportovnosti, ale také skvělé jízdní vlastnosti. Roma je dlouhé 4 656 mm, vysoké 1 301 mm a široké 1 974 mm. Předek se pyšní znakem Ferrari a celkově dostal velmi seriózní vzhled. Napomáhají tomu hlavně světla, která jako by byla zapuštěná do karoserie a budí tak dojem, že se auto právě probudilo a nemůže otevřít oči.

  Interiér

  Interiér je opravdu luxusní. Krásné sedačky, u kterých Ferrari ví, jak na to. Velký volant, dostatečně široká, dotyková obrazovka, kde si najdeme vše, co potřebujeme. Na volantu najdeme i ovládaní displeje, které je ovšem velmi pomalé. No tak, Ferrari, za ty peníze?

  Nově dostal malý displej před sebe i spolujezdec, což je velmi přátelské gesto. Všechno působí stabilně a masivně, až na opěrku, která se trochu viklá. Opět, za ty peníze?

  Motor, to Ferrari umí

  3,9l V8 v klasickém červeném provedení. Zkrátka radost otevřít kapotu. Náhon na zadní a osmistupňová, automatická, dvouspojková převodovka. Motor vyprodukuje sílu 620 koní, což je dost, ale známe i větší nálož. 760 Nm krouticího momentu se nám nechá poznat hlavně při startu. Z 0 na 100 nás Roma vypálí za 3,4s, což je velmi působivé.

  Když se pořád oháníme cenou, Ferrari nás vyjde na necelých 6 milionů korun. Krásné cestovní coupé, kde je dost prostoru, ale přeci jen najdeme za takto vysokou cenu pár věcí, které by šly udělat lépe. Jinak je tohle auto ovšem další kráska do portfolia této věhlasné automobilky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS