Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Konkurent Smartu! I do levného elektromobilu od Toyoty se vejdou jen dva lidé

  Zdroj:Toyota

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Do města ideál, na ostatní silnice ne zrovna velká extraliga. Tak by se dal označit elektromobil od japonské Toyoty s označením C+pod. Jeho highlighty? Dvě místa, 12 koní, cena 350 tisíc a dojezd jen zhruba 150 kilometrů.

  Firma ze „Země vycházejícího slunce“ přišla s konceptem maličkého autíčka už v roce 2019 na autosalonu v Tokiu. Všechno ale dotáhla do dokonalosti až o rok později a chystá elektromobil vypustit na trh.

  C+pod, to je proti normálním vozům drobeček. Je 2490 milimetrů dlouhý, 1550 vysoký a dokonce má o 20 cm kratší a skoro 40 cm užší konstrukci než Smart. To je vlastně asi největší konkurent. I do Toyoty se totiž vejde pramálo věcí a jen dva cestující.

  O pohon auta se bude starat výhradně elektřina. To je celkem jasné. Toyota si ale s nějakými velkými výkony hlavu nelámala. 12 koňských sil, dojezd maximálně 150 kilometrů a rychlost do 60 km/h. Do města super, na silnice a větší přejezdy to ale asi nebude.

  Toyota by se měla v nejbližších dnech začít prodávat v Japonsku. Vstup na evropských trh ještě automobilka nepotvrdila, takže se neví ani možná cena. Tedy pokud mluvíme o našem kontinentu. Japonci auto pořídí za našich zhruba 350 tisíc korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS