Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  I Harley-Davidson uspokojí trh. Před dvěma lety se zrodil LiveWire

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Není překvapením, že i výrobci motocyklů reagují na poptávku trhu. Elektřina je zkrátka pohon blízké budoucnosti. Pochopil to i Harley. Je samozřejmě otázkou, zdali se takto odvážný krok firmě vyplatí. Po více než dvou letech můžeme s jistotou říct, že se minimálně nejedná o propadák. Severoamerická společnost tak šla proti své přirozenosti a vyplatilo se. 

  Elektrický model LiveWire nabízí zákazníkům skvělý výkon a extrémně povedený design, který se drží zajetých linií značky Harley. Přesto však elektrická motorka nekopíruje své sourozence se spalovacími motory úplně. Výrobci si řekli: „Dáme lidem elektrickou motorku s ojedinělou podobou a tváří.“ Výsledek je tak naprosto úchvatný. Vznikl stroj podobný Café raceru s ikonickými prvky společnosti Harley-Davidson. Je vysoký a nabízí veliké množství technologií, které nám usnadní už tak jednoduché ježdění. 

  Design elektrické energie 

  Jak jsme si již řekli, k designu bylo přestoupeno trochu jinak. Přestože na motorce nalezneme plno detailů, které okamžitě prozradí původ modelu LifeWire, celý stroj působí přeci jen dojmem budoucnosti. Můžou za to převážně sedlo, motorová část a rameno zadního kola. Tato elektrická motorka sice není největší, ale díky baterii se její váha vyšplhala na 250 kg, což je skutečně hodně. 

  LifeWire se světu může nabízet ve třech barevných variantách. Není to mnoho, ale kdo říká, že musíme mít paletu o 50 vzorcích? Matně černá působí skutečně tajemně, oranžová a zelenožlutá pak nadčasovým a pokrokovým dojmem. Kola o rozměrech 17 palců byla odlita ve hvězdicovém vzoru. Přední kapotáž ukrývá LED světlomet a rovněž chrání obrazovku 4,3palcového dotykového displeje. Nesmíme zapomenou ani na odpružení SHOWA, které je nastavitelné, a to oceníme převážně ve městě, kde se bude hodit tvrdší podvozek. 

  Výkon a dojezd

  Po městě Harley-Davidson slibuje dojezd až 235 km, a to je fantastický výsledek. Mimo město se vzdálenost sníží až na 158 km. To je garantované minimum. Pod námi pracuje elektromotor Revelation, který nám poskytne sílu až 105 koní a krouticí moment 116 Nm. Motorka vykazuje neuvěřitelně povedenou akceleraci, kterou u elektřiny samozřejmě očekáváme. Co se týče výbavy, k dispozici je nám připojení Bluetooth, díky kterému získáváme i Hands-free systém. 

  Na kolik nás elektrická varianta neúspěšnějších motocyklů světa vyjde? Cena se vyšplhala na 686 000 korun. Není si potřeba nalhávat, že většina motorkářů raději sáhne po stejně drahých, nadupaných, spalovacích strojích. LifeWire se neskutečně povedl, cena je ovšem veliký nepřítel a snad jediné mínus, které jsme na tomto modelu našli. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS