Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Torsus Praetorian, seznamte se. Slováci vymysleli asi nejlepší autobus světa

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Firma původem z Ukrajiny, vyrábějící a působící na Slovensku, sídlící v Praze. Takhle zní popis automobilky Torsus, která vyrábí dost možná nejlepší autobus na celém světě. Jmenuje se „Praetorian“ a zvládne cokoliv. Klidně i transportovat cestující během války.

  Už na první pohled je zřejmé, že Praetorian je opravu něco. Slovensko-ukrajinsko-česká automobilka Torsus vyprodukovala už v minulosti řadu velice zajímavých kousků počínaje autobusy a konče „drsnými“ dodávkami.

  Praetorian, to je spíš vozidlo, které by se hodilo do firmu Šílený Max. Ale světe div se, ono skutečně cílí na současnou společnost. Šasi má od firmy MAN, která se zaměřuje na výrobu nákladních vozů a kamionů. A podle toho to také vypadá.

  Zřejmě nejlepší autobus světa pohání šestiválcový motor s pohonem 214 kW a nechybí mu samozřejmě ani pohon všech kol. Kvalitu jízdy zajišťují doplňky v podvozku a vměstnat by se do něj mělo až 36 pasažérů.

  Jaký má firma cíl? „Naším posláním je zajistit, aby naše těžké nákladní vozy s pohonem 4×4 dobyly i to nejnáročnější prostředí na světě a bezpečně přepravovaly lidi a vybavení na místa, kam by se žádné jiné vozidlo nemohlo dostat,“ prozradil šéf firmy Vakhtang Dzhukashvili.

  „Neskutečná“ klimatizace

  Torsus a jeho verze autobusu pro rok 2021 toho nabízí skutečně hodně. LED světla v přední části vozu a na střeše jsou schopna osvětlit celé okolí autobusu, chladící systémy dokážou uhasit případný požár v místech u motoru a nádrže.

  V autobusu navíc lidé mohou přežít i havárii. Speciální systém při nárazu a problémech aktivuje evakuační mód, díky kterému se vymrští dveře a střešní otvory tak, aby mohli lidé snadno vylézt. Velkou výhodou je ale také klimatizace.

  Ta by se dala označit slovem „supervýkonná“. Autobus nacpaný k prasknutí dokáže celý prostor vychladit z 60 stupňů na 30 za pouhé 3 minutky, ještě o 10 méně pak v Praetorianovi bude za dalších 12 minut.

  Pokud si tak chcete v nějakém autobuse připadat bezpečně, měli byste se vozit jedině v tom, který má v arsenálu firma Torsus. Slovenská fabrika hodlá několik kusů vyslat na trh ještě v letošním roce 2021.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.