Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Tahle aplikace vyběhne se zloději! Jeep dá sám vědět, že ho někdo ukradl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hrdinové filmové série Rychle a zběsile by z téhle aplikace asi do stropu neskákali. Jeep vymyslel způsob, jak předejít krádežím aut. Do svého modelu Renegade zasadí speciální čip, který při odtahu auta nasdílí policii polohu, díky níž se vůz zase najde.

  Plug-in hybrid Jeep s názvem Renegade přijel na trh s automobily už během léta loňského roku. Výrobci lákají na zajímavé spojení turbo motoru a elektřiny. Výkon v základní verzi? Krásných 190 koňských sil. S dojezdem už to ale taková sláva není, baterie vydrží jen 50 kilometrů.

  To ale vůbec nevadí. Jeep teď přišel s velkou specialitou, která by mohla mnohým řidičům podat pomocnou ruku. Auta s pohonem 4xe, který využívá i výše zmiňovaný model, dostane jako bonus aplikaci „My Theft Assistance“, tedy pomocníka při krádežích.

  Nová vymoženost se stane součástí Uconnect, tedy zařízení, které na dálku auto ovládá. Tak, jak jsme na to zvyklí u množství jiných značek. Kromě klasického odemykání a zamykání, rozsvěcování a zhasínání světel nebo zjišťování polohy na dálku se teď auto dokáže samo ohlásit policii.

  Vylepšení aplikace zapříčinil zvýšený počet krádeží aut na Britských ostrovech, speciální prvek ale půjde využít i na českých silnicích. Zloději by tak měli dávat bedlivý pozor, tohle všechno totiž aplikace dokáže.

  „Nárůst krádeží automobilů ve Velké Británii je důvodem k obavám a zkušenostem, kterým se majitelé budou snažit za každou cenu vyhnout,“ prohlásil ředitel Jeep UK Damien Dally. „Inovativní technologie pro odcizení krádeže nepochybně poskytne majitelům Jeepů a budoucím kupujícím klid v duši. Jejich auto a majetek budou v bezpečí,“ ujišťuje.

  Majitel auta bude vědět, když se do jeho vozu bude chtít někdo nelegálně dostat. „My Theft Assistance“ zároveň prozradí, že chce Jeep někdo bez povolení odtáhnout nebo vypojit baterii. Když už všechno selže, řidič nebude moct zakročit a zloděj auto odcizí, ještě nemá ani zdaleka vyhráno.

  V případě, že dojde ke krádeži auta, vyšle Jeep zprávu na policii. Po potvrzení operátorem a policejními složkami bude možné sledovat auto pomocí sdílení polohy, kterou nově aplikace pro tyto případy do auta zabuduje.

  Testy fungují na jedničku, spuštění nového režimu v aplikaci Jeep tak vůbec nic nebrání.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS