Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Staré pořádky, nový design. Citroën C4 se Francouzům velice povedl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dříve automobilka s pověstí výrobců ne zrovna spolehlivých vozů, v budoucnu žhavý kandidát na vysoké postavení na trhu. Citroën se opřel do designu, doladil nedostatky minulých verzí a stvořil model C4, který by klidně mohl konkurovat i dražším vozům.

  Při hlubším zkoumání přijdeme na to, že není řeč až tolik o crossoveru, protože tomu ještě pár centimetrů chybí. Nicméně se k této velikosti C4 řádně přibližuje, tak ho tak nazývejme. Předně ale musíme říct, že se jedná o skvěle provedené auto. Je samozřejmě známo, že 1000 hlav je 1000 názorů, ale objektivně se Francouzům povedlo vyrobit hezky vypadající stroj.

  Světla a karoserie

  Všechny výbavy zaručují LED svícení. Při pohledu na přední část auta je jasné, že se dílo povedlo. Světlomety ve tvaru V jsou naprosto famózní a dokonce i malý detail u blinkru, který vypadá jako zapuštěné trubičky do prostoru, je opravdu ohromující. Maska chladiče nepůsobí kupodivu nijak naštvaně, ale naopak jednoduše a elegantně. Po lehkém připlacení si můžeme pořídit i barevné sportovní prvky, ale mezi námi, koně navíc nám to nepřidá.

  Zadní část je dobře a logicy vymyšlená. Celá je zvednutá vysoko se seseknutými světly. Kromě velkého znaku Citroën se nám naskytne pohled pouze na decentní nápis C4 a Citroën. Nic více. Za nás skvěle vyřešený exteriér.

  Interiér je opravdu luxusní. Klasický volant, který Francouzi pojali jako hexagon, podle podoby své země na mapě. Je krásné, že všechny prvky směřují k řidiči a spolujezdec má na starosti pouze nerušený výhled. Obrazovka 10 palců, která nám dodá komfort při hledání čehokoli, nehledě na to, že odezva je opravdu rychlá. Zachována byla klasická, bytelná tlačítka pro ovládání klimatizace, protože během jízdy je takovéto operování vždycky pohodlnější. Celkově působí interiér více dospěle a sebevědomě.

  Místa je všude akorát. Dokonce se Citroën chlubí tím, že se zavazadlovým prostorem 380l jde o jedno z nejlepších aut ve své kategorii.

  Motory a výkony

  Na výběr máme ze spalovacích motorů nové generace Euro 6d. Do rukou se nám dostane opravdu hodně výbav, včetně elektrické verze Ë-C4. Nás ale zaujala PureTech 130 EAT8 s motorem 1,2l a 129 koňskými silami a 230 Nm. Z 0 na 100 za 9,4s. Automat s 8 stupni. Cena se pohybuje kolem 600 000 Kč. To je v porovnání s jinými modely opravdu férová nabídka.  

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS