Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Toyota Land Cruiser. SUV, na které se vyplatí počkat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Toyota Land Cruiser. Tohle SUV ze stáje jedné z nejslavnějších automobilek světa už ukázalo, čeho je schopné. Dlouho se na něj čeká, ale vyplatí se to. Neskutečně praktické auto, a navíc s téměř nezničitelnou duší. Model Land Cruiser patří k těm, které si jednou koupíme a na pěknou řádku let máme vystaráno. Pojďme se podívat, jak tohle tvrdé SUV vypadá zblízka. 

  Málokdo ví, že model Land Cruiser se pyšní už 65letou tradicí. Poslední model je opravdovým výkvětem toho, co od SUV čekáme. Spolehlivost, bezpečnost, praktičnost a u Toyoty i pěkný vzhled. Automobil, který se hodí nejen na cesty do práce, ale i do nesjízdných terénů. Veliké oblibě se těší u lesníků, řemeslníků apod. Motor s poměrně slušným výkonem je stroj, na který se opravdu můžeme spolehnout. Kabina zase prostor, ve kterém se budeme cítit jako doma. 

  Design 

  Exteriér představuje všechno, co od SUV čekáme. Masivní předek, veliká kola, praktická výška prahu kufru. To všechno zabalené do velice precizně navrženého kabátu. Přední část tvoří srdce karoserie. LED světla krásně navazují na dvoubarevnou mříž masky chladiče, která fantasticky vystupuje a tím více zvýrazňuje velikost modelu Land Cruiser. Vše je podtržené obřím nárazníkem. 

  Z boku se zastavme v prvé řadě u kol. na výběr máme podle výbavy velikosti na stupnici od 17 do 19 palců. V nejvyšší třídě Executive kola přichází s mimořádně povedeným paprskováním. Dále je z boku patrné, že auto je určeno do té nejvyšší nepohody. Nenajdeme zde sice plastové kryty po celé délce, jako to má ve zvyku například Dacia, o to více krásné ale Land Cruiser je. Zadní část se pyšní velkými světlomety a pověstnou chromovanou lištou. 

  Interiér si vzal za vlastní slova jako pohodlí a útulnost. Palubní deska s panelem pro obrazovku infotainmentu je na naše poměry vcelku kolmá, o to více ale Land Cruiser působí jako tvrdé pracovní auto. Nikde nenajdeme škrábavé materiály, naopak. Sedačky z prémiové kůže působí spíše jako trůny než klasická sedadla. Plno místa najdeme i ve třetí řadě sedadel. Tím se Land Cruiser výrazně liší od konkurence. 

  Motor 

  Land Cruiser přichází s 2,8litrovým čtyřválcem o výkonu 204 koní. Tenhle diesel je spolehlivý a co se týče spotřeby, 9,6 l je na takovéto SUV velice slušné číslo. 

  Verdikt 

  Automobilů je nedostatek, takže si musíme na tento model, v hodnotě až 1,85 milionu korun, počkat. Věřme ale, že se to rozhodně vyplatí. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS