Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Francouzská značka DS a její Crossback

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  DS 7 Crossback přináší do světa automobilismu nadhled a svěžest designu. Jedná se totiž o ideální městské auto, i když za vyšší cenu. Pravdou je, že cena je stále faktor, který mnohé lidi od koupě odradí. Stále ale platí, že DS patří mezi značky, které se netají tím, že umí dělat luxus za přijatelnou cenu. Pokud budeme nad DS 7 CB uvažovat takto, nebude se nám zdát hodnota mimo. 

  DS Automobiles prezentuje svůj výtvor jako model, který si pořídíme, pokud chceme být jiní. Nic nemůže být dále od pravdy. Vozidel, podobných těm od značky DS, mnoho není. Netvrdíme, že jde o ten největší luxus pod sluncem, design těchto francouzských vozů je ale naprosto ojedinělý. To, že si nás lidé všimnou, je zkrátka holý fakt a firma toho využila. DS 7 Crossback je elegantní auto, které spojuje rodinnou praktičnost a luxus automobilů do businessu. 

  Design 

  Automobilka sází na první dojem, který zpravidla přichází z přední strany. Její znak udává tempo všem ostatním tvarům. Stejně lesklé, jako písmena DS, jsou i lišty kolem světlometů, a to dodává celému modelu na vážnosti. Nárazník nijak nevybočuje z řady. Pod světly navíc narazíme na LED pruhy. Zde můžeme spatřit lehkou podobnost s firmou Peugeot a jejími lvími zuby. Víku kapoty si, stejně jako ostatní modely, drží vystouplý pruh, který je zakončený plaketou automobilky DS. 

  Kola přichází ve dvou velikostech. 19 palců a 20 palců. Tvarem si jsou velice podobná. Ostré hvězdice, které signalizují, že auto dostala do DNA i trochu té sportovnosti. Spodky zrcátek dostaly stejnou barvu jako zbytek karoserie. Tento detail výrazně posiluje hladinu prémiové hodnoty. Zadní část se rozhodně neztratí. Opět najdeme chromované lemování kolem světlometů, které jsou navíc obdařeny neskutečně vydařeným vzorováním. 

  Interiér 

  DS využívá tvarů svého znaku téměř pro všechno. Kabina se tím pádem nese v kosočtvercích a ostrých úhlech. Palubní deska nám nedá odpočinout. Stále je co objevovat, a tak to má být. 12palcová obrazovka infotainmentu je přehledná a jednoduchá. Sedadla z kvalitní kůže nabízejí dostatek místa pro celou rodinu. Takhle přesně má crossback vypadat. Kufr s kapacitou 555 l také není k zahození. 

  Motor 

  Kromě motoru PureTech s výkonem 180 koní se DS 7 Crossback může pochlubit hybridem, který dá dohromady výkon až 300 koní. AWD je samozřejmostí. 

  Verdikt 

  1 milion korun je základní cena za tento francouzský skvost. Investice se vyplatí. O tom není pochyb. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS