Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  ŠKODA slaví 120 let motorsportu! Jako dárek vyrobí 12 limitovaných rallye speciálů Fabie

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Od premiéry mladoboleslavské automobilky ŠKODA ve světě motorsportu uplynulo už dlouhých 120 let. Oslavy probíhají ve velkém a česká značka během posledních dnů představila nové i výroční modely. Jeden takový limitovaný kousek bude k mání i teď. Tedy přesněji 12 Fabií Rally2 Evo.

  Historie aut z fabriky v Mladé Boleslavy a rallye sahá už do dob dávno minulých. Škoda se účastnila nespočtu závodů a automobilových klání, při kterých se veřejnosti sledující motorsport vryla tučným písmem do paměti.

  Už je tomu přesně 120 let. Automobilka, jejíž svěřenci se v současné době prohánějí hlavně v mistrovství WRC2, se na to konto rozhodla vyrobit 12 výročních kusů. Půjde o kolegu závodního speciálu určeného pro letošní sezonu – Fabia Rally2 Evo Edition 120.

  Kromě tradičního příslušenství, bez kterého se žádný závodník v autě neobejde, dostane limitovaná edice také několik exkluzivních prvků: počínaje zeleně lakovanými koly, úložnými prostory a sítěmi, nářadím či náhradními díly, a konče batohem plus modelem v měřítku 1:18.

  Jde o skutečně velkou raritu. Uvnitř by neměla chybět ani plaketa s výrobním číslem nebo speciální obrazovka. Z hlediska výkonu to bude také něco. Rallye speciál Fabie by mělo podle automobilky hnát až 290 koňských sil.

  „Limitovaná edice ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 je all-inclusive verze vylepšeného vozu pro rok 2021. Není však pouze dále zdokonalenou verzí našeho speciálu, který již vybojoval mnoho mistrovských titulů, ale s jeho exkluzivní výbavou je provedení Edition 120 také skutečným sběratelským vozem,“ uvedl Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport.

  Vůz si mohou případní zájemci ještě doladit podle svého vlastního vkusu. K dispozici je navíc ještě sada delších převodů, díky kterým se auto dostane na vyšší průměrnou a maximální rychlosti 202 km/h. Lépe na tom budou i brzdy, tlumiče, nápravy nebo uspořádání tlačítek na volantu.

  Fabii nevadí asfalt ani šotolina, vypořádá se prakticky se vším. Kolik si za tenhle speciál v Mladé Boleslavi účtují? To je prý velice individuální. Záležet bude hlavně na vlastní úpravě. Představu si ale udělat můžeme – klasické modely Rally2 se totiž cenově pohybují okolo 5,2 milionu korun.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS