Více
  1.3 C
  Czech
  Středa, 26 ledna, 2022

  Rozjela se výroba čtvrté generace Škody Fabia. Investice dosáhly skoro 3 miliard korun

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Škoda Fabia je mimořádně oblíbený vůz. A to nejen mezi českými řidiči. Od představení první generace v roce 1999 bylo zákazníkům dodáno více než 4,5 milionu vozů. Vedení společnosti věří, že úspěch, který měly předchozí tři řady, nemine ani čtvrtou generaci. Novinka nabídne celou řadu asistenčních systémů, které byly dosud vyhrazeny vozům vyšších tříd.

  Malý automobil české automobilky patří ve svém segmentu k nejoblíbenějším a je prakticky nemožné, abyste někam vyjeli a alespoň jednu „Fábku“ nepotkali.

  Investice za skoro 3 miliardy korun

  V pondělí opustila výrobní linku hlavního závodu mladoboleslavské společnosti první Škoda Fabia čtvrté generace. Výrobní linky prošly rozsáhlými úpravami a nezbytné investice dosáhly celkově 110 milionů euro, což jsou skoro 3 miliardy korun.

  Vedle nejlepší nabídky prostoru ve své třídě poskytuje nová Fabia také ještě vyšší komfort a celou řadu nových bezpečnostních a asistenčních systémů. Má tak všechny předpoklady k tomu, aby navázala na úspěch svých předchůdkyň. Fabia je po Octavii druhým nejúspěšnějším modelem značky Škoda.

  Rozjezd výroby = výjimečný okamžik pro všechny. Kolečka do sebe perfektně zapadají.

  „Zahájení výroby je vždy velmi výjimečným okamžikem, na který se pečlivě připravujeme. Nyní slavíme oficiální zahájení výroby nového modelu Škoda Fabia. Do rozsáhlé modernizace a další automatizace výrobních procesů jsme investovali 110 milionů euro,“ řekl Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky.

  „Nyní se to vyplácí a je skvělé vidět, jak každé ozubené kolečko zapadá do sebe a vše hladce funguje. Rád bych poděkoval celému týmu za vynikající společný výkon a jsem rád, že můžeme svou prací významně přispět k úspěchu nového modelu,“ dodal Michael Oeljeklaus.

  Úpravou prošla nejen výrobní linka, ale také lakovna, lisovna i svařovna

  Nová Fabia vzniká na stejné výrobní lince jako modelové řady Scala a Kamiq. Před náběhem výroby provedla česká automobilka úpravy nejen na montážní lince, ale také v lisovně a svařovně.

  Celou řadu komplexních a fyzicky namáhavých výrobních operací převezmou roboti a umožní tím vysoký stupeň automatizace výrobních procesů.

  K dispozici bude manuální i automatická převodovka

  Škodovka nabízí novou Fabii s předním pohonem a manuální nebo s automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. Pět benzínových motorů současné generace EVO z koncernu Volkswagen v sobě snoubí nízké emise s vysokou efektivitou a dynamikou.

  Fabia dosahuje v segmentu malých automobilů rekordní hodnoty koeficientu odporu vzduchu, což v kombinaci s palivovou nádrží o objemu 50 litrů dodávanou na přání umožňuje dojezd více než 900 kilometrů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Volvo XC90 Recharge

  Škoda, Land Rover či BMW. Tohle je 5 hybridů, které pojí síla nebo luxus

  Elektro? Nebo spalovací motor? Za Atlantským oceánem neřeší, Evropa dostává všelijaká ultimáta a za pár let zřejmě druhá možnost vůbec nebude k dostání. Kromě těchto dvou variant ale existuje i jakýsi kompromis. Těchto 5 hybridů se zkrátka povedlo. A to jak z pohledu síly, tak vzhledu a luxusu.
  Škoda Karoq 2022

  Omlazený Karoq chce způsobit šílenství. Škoda oblíbené SUV pořádně vyladila

  Mezi automobilovými nadšenci asi není nikdo, kdo by tohle auto neznal. V roce 2017 vyjelo na silnice populární SUV s názvem Karoq a strhlo vlnu zájmu. Podobné věci se čekají i od nové verze, která prošla faceliftem, obměnou vnitřku, ale i ceny. Pojďme se na něj podívat.
  Škoda Enyaq iV

  Když elektro, tak Škoda Enayq iV. Prestižní pořad ocenil práci české automobilky

  Pokud se ve světě automobilů začne mluvit o těch nejlepších vozech s pohonem na elektřinu, dostane se na přední příčky Škoda Enyaq iV. První SUV s elektromotorem od české firmy Škoda platí za spolehlivý, pohledný a výkonný vůz, který oceňují mnozí. Naposledy třeba slavný motoristický pořad Top Gear.
  BMW i3

  Budoucnost je krásná. Na elektromobily jako BMW i3, Mini či Škoda Citigo se zaměřte

  Automobilový průmysl se v poslední době transformuje na elektřinu. Na vozech se více než výkon či vzhled začíná zkoumat dojezd, i tak ale některé elektromobily stojí za to. Tahle pětice mezi ostatními vyčnívá. A to jak svými vlastnostmi, tak vizáží.
  Škoda Kodiaq

  Škoda vylepšila Kodiaq. Mohutné SUV sklízí chválu, mezi konkurencí obstojí

  Psal se rok 2016, když česká automobilka Škoda přivedla na svět své vlastní SUV s názvem Škoda Kodiaq. Někteří se báli, jiní neměli o tom, zda mezi konkurencí obstojí, pochyby. Kodiaq už prošel mnohými odměnami, pokud však jde o tu poslední pro rok 2021, povedla se.
  Audi TTS

  Škoda, BMW, Audi. 5 aut pro mladé i starší, která nikdy nezevšední

  V případě, že jste někdy rozmýšleli nad tím, jaká auta bavila v minulosti, ale jaká budou i v budoucnosti, tak byste si měli přečíst tento článek. Na touto pěticí se rozplývají mladí řidiči, ale také ti, co už mají nějaké kilometry naježděné. Finančně Vás navíc nesedřou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama