Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Retro v letošním roce ožívá v podobě Ducati Scrambler 1100 Tribute Pro

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nová kapitola nejen v archivu firmy Ducati, ale v celém světě motorismu. Scrambler, legenda, která nás nepřestala bavit, v novém kabátu. Firma sice pojmenovala svou filozofii výroby „novou kapitolou“, ale v podstatě se vrací k historii. Zpět ke kořenům. V tomto duchu se nese celkový design. Kola, logo a hlavně barva, která odkazuje na začátky této slavné společnosti. 

  Retro se probudilo a vzalo na sebe kabát s názvem Ducati. Nejedna predikce zastává názor, že tenhle silný stroj bude udávat rytmus roku 2022. Scrambler zaujímá první příčku co se týče přírůstku do světoznámé motocyklistické rodiny. Konkrétně nový koncept oslavuje půlstoletí od vzniku ikonického dvouválce chlazeného vzduchem. Netřeba dodávat, že k takto významné události firma přistoupila s maximálním zapálením. Motorka Tribute Pro je po všech stránkách dotažená k dokonalosti.

  Sláva designu!

  Za 4 roky tomu bude 100 let, co světlo světa spatřila firma Ducati. Italská společnost, která původně vyráběla součástky do radiopřijímačů, nás zásobuje motocykly, které berou dech nejednomu znalci. Léta vývoje se přetavila až do podoby strojů, které opouštějí vrata výroby v dnešní době. Scrambler 1100 se zdá být vrcholem námahy, kterou firma do svých motorek vkládá. Pod ikonickou barvou se ukrývá bestie se šíleným výkonem. 

  Kromě klasického tvaru oslavila firma historii výběrem barvy, která je pro svět motocyklů naprosto zásadní. Odstín „Giallo Ocra“ odkazuje na dobu, kdy Ducati zažívalo neuvěřitelný úspěch a po světě udávalo trendy. Barva byla použitá na strojích jako 450 desmo Mono a 750 Sport v roce 1972. Kromě tohoto tónu je velkým přínosem i Giugiaro logo.

  Výška sedla 0,81 m. Hmotnost úctyhodných 189 kg. Přestože motorka nepůsobí jako kdejaký velikán, posed je pohodlný, vzpřímený a ovládání stabilní. Odkazem na dávné doby jsou drátem pletená kola, které do celkového vzhledu padnou jako ulitá. Motorka se ovšem pyšní i pokročilou elektronikou. Jízdní režimy, kontrola trakce, ABS, všechno pracuje jako hodinky a my tak máme daleko větší prostor věnovat se jízdě. 

  Síla historie

  Objem motoru 1079 cc nám zajistí výkon 63 kW. To dává dohromady cca 86 koní, které za to umí pořádně vzít. Krouticí moment 88 Nm je všechno jen ne malé číslo. Řazení zajišťuje šestistupňová převodovka. Za kolik si tenhle legendární stroj pořídíme? Celý zázrak nás vyjde na 352 000 korun. Hodně peněz, kterými ovšem platíme značku Ducati, abnormální výkon, a ikonický styl.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS