Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Poušť semlela i závodní superstar! Jsme zklamaní, přiznal po konci na Dakaru Loeb

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Své účinkování na slavné dakarské rallye včera ukončil 43letý Francouz Sebastian Loeb. Vinu na neúspěchu devítinásobného mistra světa z rallye nesou táhlé technické problémy. „Jsme zklamaní, ale dostali jsme spoustu užitečných lekcí,“ hlesl závodník.

  O náročnosti Rallye Dakar se na vlastní kůži přesvědčila i superstar motorsportu Sebastian Loeb. Rodák z městečka Haguenau nedaleko Štrasburku letos reprezentoval barvy britského výběru Bahrain Raid Xtreme, ke zdárnému konci ale jeho monopost nedotáhl.

  Spojení nejúspěšnějšího závodníka historie v počtu získaných titulů mistra světa v rallye a dakarského šílenství se datuje už od roku 2016. Tehdy skončil při své premiéře v kategorii automobilů devátý, o rok později dokonce vystoupal na druhý nejlepší stupínek. Na kontě má 14 etapových vítězství, letošní počínání si ale za rámeček určitě nedá.

  Nepřidal totiž navíc ani jedno. A po osmé etapě dokonce celý mítink v Saudské Arábii odpískal. „Osm dní jsme bojovali a čelili všem nástrahám, které nás potkaly. Nechtěli jsme vzdát, bojovali jsme, ale chybělo nám štěstí. Selhání našeho asistenčního kamionu zpečetilo náš osud. Nemáme už jinou možnost,“ nechal se slyšet prostřednictvím svého facebookovém profilu.

  Neúspěch na Dakaru ale samozřejmě Loebovy kvality nijak nesnižuje. Ve svém Citroënu si dojel mezi lety 2004 až 2012 pro 9 titulů světového šampiona v rallye, kraloval legendárnímu severoamerickému závodu do vrchu Pikes Peak nebo byl druhý na 24hodinovém závodě v Le Mans.

  Prvenství na Dakaru mu ale zatím není souzené. Sám však věří, že příští rok vrátí s nově nabytími zkušenostmi ještě silnější. Na Středním východě si o poznání lépe vedou Češi. V kamionech se daří Lopraisovi i Macíkovi. Oba jedou v těsných rozestupech a tři dny před koncem figurují na čtvrtém, respektive pátém nejlepším místě.

  Ani pro zástupce naší země to ale není procházka růžovou zahradou. „Včera ráno jsme jeli 280 kilometrů přejezd v nepříjemné zimě. Bylo asi sedm stupňů. No a po 750 kilometrech bylo v bivaku asi 28 stupňů. Šílenost,“ prozradil motorkář Libor Podmol.

  Držme všem přeživším palce. Snad jich své vozy dotáhne do cíle co nejvíce!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS