Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Ostrý motocykl ze stáje Suzuki. GSX-S1000GT

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Možná dlouhý, nudný název, tenhle model ovšem ztělesňuje pravý opak. Na okruhu se Suzuki chová jako ryba ve vodě. Další výhodou této mašiny je praktičnost. Zajezdíme si jak rychlé časovky, tak dlouhé cesty. Pohodlí byl faktor, kterému se výrobci skutečně věnovali. Výsledkem je tak velice kompaktní, a hlavně krásný motocykl. Nejnovější verzi pořídíme za vcelku přijatelnou cenu. 

  Výkonem ani řidičským oprávněním neudělá GSX-S1000GT nováčkům. Abychom si plnými doušky vychutnali pohodlí a jízdní vlastnosti, které Suzuki nabízí, musíme už mít něco málo „nalítáno“. Odměnou nám však bude motorka, která se perfektně chová na silnici a můžeme se na ni 100 % spolehnout. Nabízí navíc mnoho technologických vychytávek, které nám jízdu dozajista usnadní a zážitek tak bude o to více hluboký. 

  Cenově se sice dostáváme přes hodnotu 300 000 korun, musíme ale myslet na to, že za kvalitu se platí. Tahle bestie nám navíc v garáží nějakou tu sezónu vydrží. Komponenty patří mezi naprosté špičky, a tak se s pravidelnou péčí můžeme těšit na dlouholetý vztah. 

  Design 

  GSX-S1000GT splňuje všechno, co od motorky se závodní DNA očekáváme. Tvrdý a agresivně vypadající předek se krásně doplňuje s masivním motorem. Rám zůstává místy odhalený a my si tak můžeme na trati odečíst trochu té váhy k dobru. GT 2023 přichází na trh ve třech barevných variantách, všechny ale hodně studí. Modrá, fialová, černá. Tahle „Suzukina“ má prostě budit tajemný respekt. 

  Specifikace 

  Krásným, a hlavně funkčním komponentem jsou kola. 17palcové krásky z lehké slitiny barevně doplňují zbytek karoserie. Nechávají navíc vyniknout brzdovým kotoučům, které opět patří ke špičce v oboru. I díky kolům se motorka krásně ovládá a sedí. Na dlouhých cestách, kdy navíc připneme za sedlo zavazadlové kufry, budeme za tuhle ovladatelnost hodně rádi. 

  Hmotnostně se dostáváme přes psychologickou hranici 200 kg, a to konkrétně na hodnotu 226 kg. Výška sedla 810 mm v poměru s výškou řídítek vytváří velmi příjemnou jízdní pozici. I dlouhé cesty proto hravě a pohodlně zvládneme. 

  Motor 

  Řadový čtyřválec DOHC o objemu 999 cc dokáže jezdci nabídnout k užívání až 152 koní a 106 Nm krouticího momentu. 6 rychlostí se systémem Quick Shift opět udělá na dráze svoje. Ideální parťák v každém směru. 

  Verdikt 

  Necelých 330 000 korun je cena, která mnohé odradí. Můžeme si být ale jistí, že pokud se ke koupi GSX-S1000GT odhodláme, bereme zaručenou kvalitu. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS