Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Kia XCeed. Více než praktický crossover

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kia nabízí novinku v podobě luxusního crossoveru, který kombinuje sportovní prvky, praktický a krásný interiér a adekvátní motor. Exteriér je precizně zvládnutý a hned tak nás nepřestane bavit. Kabina nabízí pořádnou dávku pohodlí a komfortu. Styl nového modelu Kia XCeed je nezaměnitelný. Ideální rodinné auto, které zlepšuje kvalitu života. 

  Kia si kromě fantastického designu a pokrokových technologií potrpí na bezpečnost. Ta jde ruku v ruce právě s technologiemi. Řízení je tak výrazně jednodušší a mnoho bezpečnostních prvků se nás snaží chytře ochránit před nehodou ještě dříve, než se stane. Výrobci rovněž zařadili do katalogu verzí i Mild hybrid. Bez toho se v dnešní době vlastně ani automobil světu ukázat nemůže. Kromě příznivé ceny láká Kia své zákazníky i na 7letou záruku. Něco takového se řidičům vyplatí. 

  Design

  Zvenku je nový crossover opravdu nezaměnitelný. Kia si vyhrála s liniemi, které se místy lámou do ostrých úhlů. Celé auto působí jednotně, logicky a velice sympaticky. Přední části dominuje maska chladiče, která sice nepatří mezi největší, zato nabízí detailně zpracovanou mřížku. LED světlomety dostaly lomený tvar, aby skvěle doplnily právě onen gril. Nárazník působí velmi sportovním dojmem, a to dotváří celou identitu auta. 

  Z boku nás kromě elegantně zabudovaných ochranných lišt zaujmou hlavně kola. V nabídce najdeme dvě varianty. 16 a 18 palců. Obě jsou dokonale tvarované. Je vidět, že detaily jsou alfou a omegou automobilky Kia. Zadní části pak nelze skutečně nic vytknout. Je posazená vcelku vysoko, tudíž nebudeme mít sebemenší problém při nakládání a vykládání věcí. Uprostřed přímo září do okolí nápis XCeed. Největší radost máme z koncovek výfuku. Ty nejsou slepé.

  Interiér je třešničkou na dortu. Velmi pěkně zpracovaný, jen na pár místech narazíme na levný plast, ale to je jen drobnost. Jinak se jedná o tu nejtvrdší kvalitu. Ocenit musíme rozvržení všech ovládacích prvků. Každé tlačítko je na dosah ruky. Vše lze samozřejmě ovládat přes dotykovou obrazovku 10,25 palce. Obrazovka za volantem se pyšní velikostí 12,3 palce. Kufr se nafoukl do objemu 426 litrů. Vejde se nám sem tedy jakýkoli náklad. 

  Motor

  Škála je vskutku široká. Od jednolitrových benzínů až po 1,6 litrový hybrid. Výkonově se pohybujeme od 120 koňských sil až po 204 koní. Auto je velmi živé a skvěle ovladatelné. Cena se pohybuje od 464 000 korun až po 704 000 korun. Záleží na nás, po jaké síle a jak luxusní výbavě sáhneme. Podstatné je ale to, že tohle auto se vyplatí do poslední koruny. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS