Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Nadšenci do SUV, zpozorněte. Nové Mitsubishi Outlander rozhodně ostudu nedělá

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud přemýšlíte nad koupí nového auta, které by mělo mít pořádné parametry, skvělou kostru, silný motor i pohodlí, měli byste zvážit nové Mitsubishi Outlander. Tenhle kousek se Japoncům vážně povedl.

  Pro pořádek je třeba říci, že se jedná o jedno z mála středních SUV, které nabízí 7 míst k sezení. To je akorát pro pořádný výlet a můžeme vzít i kamarády našich dětí. Vývojáři si pohráli s brzdami a udělali z nich chloubu této vlajkové lodi. Outlander je jedním z nejbezpečnějších aut, které jezdí po planetě, přestože je to asi věc názoru. Čísla ovšem hrají ve prospěch Japoncům.

  Bezpečnost především

  Jak jsme již předestřeli, jedná se o mimořádně bezpečné SUV. Vděk patří převážně automatickým emergency brzdám, které nikdy nespí. Zároveň si můžeme pořídit celý bezpečností balíček, kde je kontrola vzdálenosti od vozidla před námi. Upozornění, pokud se nedržím v pruhu. Zadní kamery na parkování jsou samozřejmostí. Outlander má také kontrolu stability a plno jiných vymožeností. Jediné mínus je absence postraních airbagů ve třetí řadě sedadel. Při bočním nárazu jsou tak pasažéři ve třetí řadě odkázáni na štěstí.

  Jaký motor koupit?

  Zdánlivě nejšetrnější motor pro vaši peněženku je dieselový čtyř-cylindr, 2,2 litr turbo, který jezdí na 6,8l na 100km. To je skvělé číslo. Málokdy se i se středními SUV dostaneme pod 8 litrů. Je v tom ale háček, pokud jezdíte převážně ve městech. Jde o filtr, který nám chytá nečistoty. Pokud ho nechceme každou chvíli měnit, a jak víme, není to levná záležitost, musíme alespoň 2x týdně vyjet na 30 minut na dálnici, kde ho proženeme pořádnou rychlostí, aby se vyčistil.

  Naložíme celý nákup

  Obě verze, jak benzín, tak diesel, se vyznačují velikou prostorností. Nejenže je místa na nohy tolik, že bychom mohli tančit „dupáček“, a to dokonce i pro třetí řadu sedadel, ale převážně se jedná o úložné prostory.  Se sklopenou třetí řadou pojme Outlander 477l a pokud sklopíme i řadu druhou, vejde se nám dovnitř náklad o hodnotě 1608l. Do benzínu můžeme naložit až 1600kg, do dieselu dokonce 2000kg. Prostě pohádka.

  A jak to vychází na peníze?

  Cena je vlastně více než příznivá. V základu se Outlander pohybuje kolem 570 000. Cena se však může vyšplhat až na 730 000. Za to, co nám všechno nabízí, je ovšem tato suma poměrně skvělá investice.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS