Více
  18.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Lincoln zazářil svým novým modelem Corsair

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Američané mohou nově spatřit stroj, na kterém automobilka Lincoln dlouho pracovala. Corsair představuje uhlazený luxus ve středně velikém balení. Přestože slovo Corsair evokuje rozdrbané piráty, nový model si s ničím takovým rozhodně nezadá. Luxus navenek i uvnitř. Kapacita na jedničku, prémiové materiály. To vše vměstnáno do modelu na rok 2023. 

  Firma si předsevzala dva hlavní pilíře, na kterých chtěla postavit svůj vysněný automobil. Technologie a luxusní design. Právě skloubení těchto dvou věcí jde krásně dohromady, ale ruku na srdce, už jsem se setkali i s vozidly, které tato, zdánlivě jednoduchá cesta, pořádně vytrestala. Lincoln se může pochlubit naprosto skvěle vyřešeným interiérem i exteriérem. Američané tak dostanou možnost investovat své peníze do hybridu, který se stane výkladní skříní jejich životního stylu. 

  Design 

  Pojďme se nejprve podívat na vzhled, neboť ten se stává u každého vozu zásadním faktorem. Corsair je bezpochyby obří SUV, které jen tak nepřehlédneme. Přesto, spíše než do výšky, nabralo auto na délce. I díky tomu se nám naskytne pohled na velice prostorný kufr a zadní řada sedadel je synonymem prostoru a pohodlí. 

  Přední maska chladiče udává tempo celému zbytku karoserie. Mříž vyzdvihuje luxus, kterým Corsair oplývá. LED světla pak jdou rovnoběžně společně s chromovanou lištou horní části nárazníku. Efekt, který tento nenápadný detail vytváří, by se dal popsat jako mimořádně povedený. Z boku oceníme převážně kola a linie, se kterými si návrháři skutečně vyhráli. Auto díky nim působí ladně a nabírá na mohutnosti. 

  Interiér se posunul na naprosto nový stupeň luxusu. Palubní deska plní daleko více než pouze svůj účel. Širokoúhlá obrazovka infotainmentu (13,2 palce) zajišťuje přehled o všech funkcích a aplikacích. Naštěstí Lincoln nezapomněl na fyzická tlačítka, která jsou stále ještě nedostižná, oproti dotykovým displejům. Jízdní módy si přepínáme jednoduše na kolečku po pravé ruce. Head-up displej jako součást výbavy dokáže skutečně usnadnit život. 

  Motor 

  250 koní výkonu, o který se stará dvoulitrový čtyřválec, můžeme porovnat s výkonem 266 koní, o který se stará 2,5litrový hybrid. Tyhle výkony už jsou znatelné a s takto těžkým a velikým autem za ně budeme více než vděční. 

  Verdikt

  Lincoln uspěl. Jinak nejde nový model Corsair popsat. Tenhle pirát bude brázdit severoamerické silnice v tom nejvyšším možném stylu. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS