Více
  9.9 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Krásné a výkonné. Mazda CX 60 je nejsilnější SUV, které kdy automobilka vyrobila

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mazda, tradiční automobilka, která už obohatila svět mnohými kousky. Na zařazení k těm nejlepším bude čekat také CX 60, parádní SUV, o kterém Mazda hlásí, že má být nejsilnější, které kdy sjelo z výrobní linky. Do Evropy putuje verze dieselu, ale také Plug-in hybrid. Podobně jako ostatní se tak i v Mazdě chtějí více zaměřit na životní prostředí.

  Výrobci jsou na svůj produkt pyšní a nutno říci, že právem. Do rukou se nám dostane velmi poctivý stroj, který prošel lety vývoje a dřiny. Automobilka dokonce o své CX 60 mluví jako o všem, co Mazda vložila za posledních 100 let do své DNA. Na mysli tím má dokonalé zpracování zevnějšku i vnitřku a japonskou preciznost vloženou do vývoje nových technologií. Výsledek by tak měl reprezentovat hlavně nezapomenutelné a fantastické zážitky, nejen pro řidiče, ale celou posádku.

  Co je ovšem zcela nového pro tuto japonskou firnu? Hybridní pohon je odvětví, ve kterém je Mazda naprostý začátečník. CX 60 je první Plug-in hybrid, který sjel z linky. Neměli bychom to však nijak zaznamenat. Mazda se chlubí tím, jak precizně a dokonale jde její SUV ovládat. Intuitivně, bezpečně a příjemně. To jsou slova, která podle výrobců definují řízení jejich nového výtvoru.

  Design zrozen v Japonsku

  Pozadu nezůstává ani design. Tam se povedlo sjednotit kvalitní japonskou práci a nejlepší materiály, které byly k dispozici. Slovo, které by nás v souvislosti s designem mělo zajímat, je Kodo. Návrhářský styl, který zahrnuje japonský koncept Ma. Ten pak reprezentuje důstojnou a klidnou krásu prázdného prostoru. Možná to celé může znít složitě, ale výsledek je právě díky tomu velmi jednoduchý. Interiér je naprosto přehledný a díky výše zmíněné filosofii máme pocit, že je všude neuvěřitelné množství místa.

  Bezpečí

  Vzhledem k faktu, že Mazda míří převážně na početné rodiny, bezpečnost je proměnná, která musí být jednoznačně podchycená. Kromě všech klasických prvků se Mazda zaměřila i na pohodlí, které také přispívá k bezpečnější jízdě. Systém DPS dokáže identifikovat řidiče a vše mu nastavit podle jeho předem zadaných preferencí. Sedadla, zrcátka, Head-up displej. V neposlední řadě musí být zmíněn 360 Top view, monitor, umožňující výhled do všech stran, nebo systém kinematického řízení polohy. Ten oceníme hlavně v zatáčkách.

  Výkon a cena

  Hybrid přijde na trh 2,5litorvým čtyřválcem, který vyprodukuje 300 koní a krouticí moment 500 Nm. Baterie o kapacitě 17,8 kWh. Maximální rychlost 200 km/h. Cenově se pohybuje CX 60 podobně jako němečtí kolegové. 1,3 milionu korun za Prime-Line až po 1,43 milionu korun za Takumi. Nejeden zákazník už čeká, takže nám nezbývá, než čekat společně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS