Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Hennessey Venom F5. Nejrychlejší auto na světě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká tuningová společnost, která se zaměřuje na ty nejsportovnější auta světa, navrhla vlastní projekt F5, nejrychlejší auto planety. Od prvního pohledu je jasné, že aerodynamika nebude tenhle hyper automobil brzdit a porce koní napovídá, že se výrobci jednoduše zbláznili. Stvořit nejrychlejší automobil na planetě byl smělý plán, který se podařilo naplnit. 

  Společnost Hennessey byla založena v roce 1991. Zakladatelem byl pan John Hennessey. Od začátku se firma našla v tuningu a úpravách těch nejsportovnějších aut jako jsou Ferrari, McLaren, Dodge nebo třeba Porsche. S novým projektem Hennessey Venom F5 ovšem padají jakékoli doposud známe rekordy. Výrobcům se povedlo probudit k životu bestii, která se svým náhonem zadních kol dokáže ztrestat jakoukoli vozovku. Sedět za volantem tohoto přízraku chce pořádnou dávku odvahy. 

  Design

  Je jasné, že tady musela být aerodynamika podchycena od samotného prazákladu. Venom F5 působí dojmem nizoučkého závodního auta, kterému lehce přerostla kola. 19 palců vepředu, 20 palců vzadu. Vzor kol je naprosto famózní. Firma se uchýlila k velice drahé variantě pneumatik Michelin Pilot Sport Cup 2. Předek F5 se nese ve znamení čisté funkčnosti. Průduchy vedou skrze nárazník pod kapotu a otvory ven přes čelní sklo. To zároveň drží F5 při zemi, i když ne moc. 

  Zadní, nebezpečně vyhlížející část, která skrývá neskutečně svalnatý motor, je vzhledově pravděpodobně tím nejvíce povedeným prvkem na celém autě. Čtyři veliké koncovky výfuku v dosti vysoké pozici vyčnívají z chromované mřížky. Společně s LED světly jde o naprosto unikátní pohled. Díky pečlivé volbě materiálů se Hennessey Venom F5 dostal na hmotnost 1 360 kg. Pro laiky, tohle super auto je prostě šíleně lehoučké. 

  Interiér slouží jen a pouze výkonu. Luxusní je sice také, nijak výrazné pohodlí ale nečekejme. Tvrdě sportovní skořepinové sedačky nás mají za úkol podpořit v jakékoli zatáčce. Volant do tavru U disponuje nejpotřebnějšími ovládacími prvky a vše ostatní nalezneme na poměrně veliké obrazovce infotainmentu. 

  Motor a výkon 

  Konečně to nejvíce zběsilé na celém Hennessey Venom F5. Osmiválec Hennessey V8 twin-turbo „Fury“ o objemu 6,5 litru. Síla tohohle motoru se vyšplhala na 1 817 koní a krouticí moment na 1 617 Nm. Z 0 na 100 km/h se auto dostane za 2,6 s a z 0 na 400 km/h za 15,5 s. Maximální rychlost je stanovena na 500 km/h. Nejde o překlep, na tuto rychlost Hennessey Venom F5 skutečně aspiruje. 

  Verdikt

  Hennessey Venom F5 je automobil, který nemá v našich dějinách zatím obdoby. Pro jeho vytvoření byla zapotřebí nemalá odvaha riskovat, a to je věc, díky které se značky stávají nesmrtelné. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS