Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Ford si připravuje novinku na rok 2023. Tourneo se hodně posune

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ford Tourneo Custom představuje to nejpraktičtější, co Ford předvádí ve svém katalogu nových vozů. Model 2023 bude skutečná střela. Stejně jako předešlá verze ze současného roku, následující dodávka bude využívat převážně naftu a hybridní pohon. Dosáhneme tak daleko snesitelnější jízdy pro životní prostředí. Největší novinkou bude ovšem design. Zde nemá Tourneo konkurenci. 

  Jak jsem u tohoto modelu od světoznámé značky Ford zvyklí, i nový model bude nekorunovaný král prostoru a my se s ním budeme moci vydat jak na rodinnou dovolenou, tak na stavbu. Vzhledem k tomu, že na manuální práci najdeme rozhodně i jiné možnosti, cestu na rodinnou dovolenou ovšem dokáže Tourneo Custom proměnit v příjemný zážitek. Vděčíme za to pohodlí, skvělým jízdním vlastnostem a také fantastické konektivitě. Předpokládáme, že nejnovější Tourneo na rok 2023 nebude nijak zásadně nabourávat tento osvědčený koncept. 

  Plně elektrický 

  Rok 2023 přinese společně s hybridním modelem Tourneo, který byl do této doby nejčistší, také plně elektrickou verzi. Je pochopitelně otázka, zdali se tato varianta ujme. Dojezd by měl dosahovat až hodnoty 370 km, což je více než když pořádně proženeme klasický Ford ranger Raptor. Ten v terénu zvládne cca 200 km. Nabídne ovšem nevídnou porci zábavy. Tourneo by v této podobě šlo využívat jako velice šikovné pracovní auto. Zapojíme za něj totiž až dvě tuny nákladu. Na rodinnou dovolenou bychom ale volbu elektromobilu s tímto dojezdem hodně zvážili. 

  Design 

  Vzhled se oproti minulé verzi výrazně promění. Z profilu nebude sice tolik markantní, postará se o to ovšem zcela sám pouze přední část. Nový model Ford Tourneo Custom disponuje zcela předělanou maskou chladiče. Mřížování se rozšířil a nárazník zmohutněl. Největší proměnou ovšem prošly LED světlomety. Místo kulatých tvarů se do světel posadily nádherné přímky. Navíc jsou obě strany propojeny lištou. Velice pokrokový design tak získal opět více futuristický nádech. 

  Motory 

  Kromě elektrického nabídne Ford Tourneo Custom také Plug-in Hybrid, který kombinuje elektřinu s 2,5litorvým zážehovým motorem. Nakonec budeme moct pod kapotu napasovat dvoulitrový diesel. Ten navíc uveze až 2,5 tuny nákladu. 

  Verdikt 

  Počátkem roku 2023 uvidíme tuto novinku v akci. Až po popoletí se ovšem dočká i evropský trh. Ford je tedy zcela připraven na omezení, která postupně přijdou v oblasti výroby spalovacích motorů. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS