Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Audi SUV E-TRON. Technologický zázrak

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  E-tron už dominuje světovému elektromobilovému průmyslu značnou částí. Vozy značky Audi mají skvělý výkon, a hlavně povedený design. Nový model E-tron SUV, který zatím nelze nakonfigurovat, představuje skutečný technologický zázrak. Hlavní myšlenkou a zároveň mottem automobilky Audi je: „s tímhle SUV nebudete muset přistupovat na kompromisy.“ 

  Audi spojilo dva elektromotory, aby tím dosáhlo pohonu na všechny čtyři, a navíc vyššího výkonu. Také tvrdí, že tím dosáhlo daleko lepší ovladatelnosti a jízdních vlastností na vyšší úrovni. To budeme moci pochopitelně otestovat, až E-tron dorazí na trh. Jisté je to, že toto nové SUV bude skvělým pomocníkem jak pro businessmany, tak pro početné rodiny. Co se týče tohoto typu života, buďme připraveni na to, že E-tron rozhodně nebude levný elektromobil. 

  Design 

  Vzhled hrál u Audi vždy první housle. Kromě výkonu a skvělých jízdních vlastností propůjčuje svým vozům nezapomenutelný design. SUV E-tron nabízí krásný svěží pohled na tuto oblast. První a hlavní prvek, který bude lákat veřejnost je rozhodně přední část. Zde se sice Audi drží zavedeného tvaru grilu, přestože by ho mohl elektromobil úplně v klidu postrádat, bez něj si ale tuto značku lze jen velmi těžko představit. Nárazník pak dodává vozu tolik potřebnou sportovnost. 

  Kola dostala skvělý paprskový vzor. To je něco, co Audi prostě umí. Navíc si z boku všimneme velice podivných zrcátek. Jedná se totiž o kamery, které promítají obraz dovnitř kabiny. Řidič tak má blíže přehled o situaci na silnici. Kamery jsou navíc schopny doplnit obraz o další data. Zadní část je definována LED světlometem. Ten se táhne přes celou šířku kufru. Exteriér zkrátka dokazuje, že výrobci rozhodně nešlápli vedle. 

  Interiér opět nastavuje zrcadlo konkurenci. Takhle má vypadat luxusní kabina. Obří volant nabízí mnoho funkcí, vše ostatní nastavíme na veliké obrazovce infotainmentu. Řadící jednotka působí velice luxusně a propracovaně. Téměř úplně vymizela fyzická tlačítka. Celková kapacita zavazadlového prostoru činí až 660 litrů. Ideální stav. 

  Motor 

  Dva elektromotory pohánějí všechna čtyři kola. 50 quattro nabízí 313 koní a 540 Nm krouticího momentu, 55 quattro pak nabízí 408 koní a 664 Nm. Maximální rychlost 190 km/h je vlastně unikátní u auta, které disponuje celkovou hmotností přes 3 tuny. 

  Verdikt

  Uvidíme, jak se Audi postaví k prodeji tohoto kousku. Nový facelift by se měl odhalit v listopadu. Nám nezbývá nic jiného než se těšit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS