Více
  13.8 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Eso! Příznačný název pro stylový elektromobil od Alphy. Zájemci si na něj ale počkají

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kdyby se elektromobily vyráběly už v minulosti, vypadaly by asi nějak takhle. Malé kupé od kalifornské firmy Alpha Motor Corporation působí stylově, jednoduše a drobně. A takové vlastně také je. Na silnice by se ale mělo podívat až za dlouhé 3 roky.

  Zatímco se většina automobilek zaměřuje spíše na budoucnost a nové vize, američtí výrobci automobilů z firmy Alpha přišli s konceptem retro vozu. Malé autíčko trochu připomíná Fiat 850 coupe, měří pouhých 4180 milimetrů a jmenuje se Ace, neboli Eso.

  „Alpha Ace byl představen v rafinované stříbrné barvě, kterou jsme pojmenovali díky metalickým vlastnostem Blue Seraph. Pod nablýskaným předním i zadním víkem kufru najdeme zavazadlový prostor, který vlastně vznikl jen díky elektrickému pohonu,“ komentovala Alpha představení s tím, že barevná škála auta bude samozřejmě o něco bohatší.  

  Na první pohled vypadá auto velice jednoduše a minimalisticky. A vlastně i na ten druhý. Zvenku jsou viditelné osekané, ale zároveň i trochu sportovní tvary, k tomu se navíc pyšní pořádnými koly. A uvnitř? Také nic moc velkého. Zato designově nádhera. Krásný volant, sedačky i obrazovka. Radost pohledět.

  Autíčko by mělo podle plánu ujet něco málo přes 400 kilometrů a z 0 na 100 by se mělo dostat za 6 sekund. Nic konkrétnějšího se neví. Prodejní plán, cena ani další parametry. Jasné je jen to, že na silnice by se mělo dostat až někdy během roku 2023.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS