Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Dvě legendy, jedna trať a jeden vítěz. Porsche si to rozdalo s Astonem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vyhrál by na okruhu Aston Martin Vantage z edice F1? Nebo by si vítězství připsalo Porsche 911 GT3. Přesně na tuhle otázku se zeptali zástupci slavného britského pořadu Top Gear. Obě auta vyjela na trať a výsledek opravdu stojí za to. Pojďme se na něj teď společně podívat.

  Kdo z nás měl tu čest se projet alespoň v jednom z již zmíněných soupeřů, určitě si vzpomene na pocit, který většinou přijde na okruhu okolo 140 km/h. V TopGearu to vystihli naprosto přesně: „Svoje tělo oddáme do rukou inženýra, který auto navrhl a nezná ani naše jméno. My mu musíme slepě věřit.“ Při takové rychlosti si auto v zatáčkách myslí, zda je tohle všechno a nic víc už nedokáže. V tomto stylu se odehrávala jízda jak v Astonu, tak v Porsche.

  Aston Martin Vantage F1 Edition

  Známý pro svou brutální sílu. James Bond ví, pro jezdí v této značce. F1 má pod kapotou turbo osmiválec s obsahem 3982cc. Osmistupňová převodovka v automatu je na okruh ideální. O výkon se postará neuvěřitelných 528 koní. Krouticí moment také nemá obdoby. Při staru pocítíme všech 684Nm v celém těle. Z 0 na 100 za 3,5s, max. rychlost 313km/h. Přese všechno je auto neuvěřitelně lehké. Váží jen 1 570kg. Na nákup si připravíme 4,3 milionů korun.

  Porsche 911 GT3

  Klasika v novém kabátě. Pod kapotou šesti cylindr o obsahu 3996cc. Převodovka v automatu se 7 stupni. Za GT3 se pokaždé postaví 503 splašených koní, kteří vyprodukují krouticí moment 470Nm. Z 0 na 100 za překvapivých 3,4s. Max. rychlost je krásných 318km/h. Je o celých 140 kg lehčí než Aston a to taky udělá své. Pokud máme 3,8 milionů, auto je naše.

  Výsledek testu jízdních vlastností docela překvapí. Podle slov řidiče: „Aston Martin je takový sekáček a GT3 skalpel. Oba řežou a nechceme se dostat do křížku s ani jedním z nich.“ Liší se však v zážitku, který nám dají. F1 je spíše takový splašený býk, který radši prorazí zeď hlavou, než aby zpomalil. GT3 tak odvážné není. Radši sníží rychlost, překážku objede, ale poté nás málem roztrhá svou brutální akcelerací, tak nějaké to zpomalení si klidně může dovolit.

  Zase jednou se předvedla auta, která jsou nesmazatelná z našich srdcí. Je jedno, komu fandíme, pokaždé vybíráme pouze z toho nejlepšího. Ale přesto, sami se rozhodněte. Kdo je váš favorit?

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS