Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Ducati Monster +. O trochu více zábavy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ducati představuje jednu z nejvyspělejších firem zabývajících se motocyklovou výrobou. Monster + reprezentuje pokrok. Slogan, který si výrobci zvolili pro prezentaci svého stroje, vystihuje všechno. „Just Fun“ znamená, že se s tímhle ďáblem na trati rozhodně nudit nebudeme. 

  Firma tímto modelem otevřela novou kapitolu designu i výkonu. Ergonomie mašiny je precizně vyvážená a my tak máme možnost se zcela oddat svým řidičským instinktům a dovednostem. Cena se zdá být za takto vyladěný motocykl vcelku odpovídající. Přeci jen, vždy je třeba si uvědomit, že s Ducati kupujeme i kvalitu. Díky zvoleným materiálům dostáváme motorku v mnohem lehčím provedení, což je na trati poměrně znát. Monster + sice nijak neplave, krásně drží, ale přeci jen je cítit, že těch kil má méně. 

  Design 

  Překrásný, nízký stroj, který nahání hrůzu téměř každým svým dílem. Přední část se chlubí typickým LED světlometem. Tenhle styl, který začala firma využívat, krásně padne do myšlenky agresivní jízdy. Nad ním se tyčí velice drobná kapotáž. Řídítka se dostala do vcelku solidní výšky, jízdní pozice proto bude krásně uvolněná. Z boku nás výrobci odrovnali téměř nahým motorem. Tenhle kus poctivé práce je třeba ukázat. Krásně podtrhává sportovního ducha. 

  Vysoko posazené sedlo, 820 mm, končí LED světlometem rudé barvy. Pohled na motorku zezadu je jednoduše fenomenální. Široká pneumatika, masivní koncovky výfuku, rozšířená nádrž. Designem zkrátka Ducati předbíhá vlastní stín. Tím se může chlubit opravdu málo světových značek. 

  Parametry

  166 kg vážící stroj. Ano, Monster + je vcelku lehká mašina. Vděčíme za to hliníkovému rámu, který dokázal ušetřit 18 kg živé váhy. Obě kola dostala rudou, nebo černou barvu a rozměr 17 palců. nechávají vyniknout brzdám. Přední kotouče dostaly velikost 320 mm, zadní jeden kotouč už klasicky 245 mm. 

  Motor 

  Kapalinou chlazený dvouválec V2 s objemem 937 cc dokáže nabídnout jezdci až 111 koňských sil. Společně s krouticím momentem 93 Nm už se bavíme o solidním výkonu. Neskutečná jízda. 

  Verdikt 

  Cca 300 000 korun v základu je cena za tento brutální a agresivní stroj. Je pochopitelné, že se hodí spíše na trať, ale i tak si s ním užijeme neskutečnou porci adrenalinu i na běžných silnicích. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS