Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  DS 3 Crossback. Francouzská elegance v originálním balení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Francouzská automobilka DS se zaměřuje převážně na luxusněji vypadající osobní vozy. Crossover DS 3 ovšem budí vášně. Na rozdíl od ostatních modelů z garáží DS se verze 3 vyznačuje silně odlišným designem. Působí daleko více uvolněně a bezstarostně. Do měst se hodí svým vzrůstem i výkonem. Navíc nabízí celou řadu detailů, které nás jen tak nepřestanou bavit. 

  Sama automobilka se sice o DS 3 vyjadřuje jako o SUV, my bychom ho označili za klasický crossover. Na slovíčkaření však nezáleží. Podstatná je praktičnost, výkon a vzhled. Ve všech kategoriích si DS 3 počíná velice slušně. Design ale jako jediný narušuje kontinuitu modelů DS. Na rozdíl od svých sourozenců se nedrží rovných a přímých linií, naopak, pohrává si s oblými tvary a vlnkami. Navíc na trh přijíždí se širokou paletou barev. Vybere si každý. 

  Design 

  Předek, jako jediný, nese známky zajetých tvarů automobilky DS. Mřížka masky chladiče nese znak DS, který je kopírován dalšími prvky jako třeba LED osvětlením. Nad grilem najdeme, jako u všech modelů, drobnou obdélníkovou plaketu firmy DS Automobiles. Z boku nás zaujmou kola o velikosti 18 palců. Ta se vyznačují hvězdicovým tvarem s ostrými hranami. Perfektně zpracované a kvalitní. 

  Pohled z profilu je navíc zodpovědný za ony vážně, které na veřejnosti DS budí. Zadní dveře totiž disponují trochou karoserie navíc. Tvar žraločí ploutve se zvedná s oblých a mačkaných tvarů celého boku a vybíhá až do okénka. Zadní část pak nabízí pohled na dva světlomety spojené chromovanou lištou. Prvky, které lehce vykreslují sportovního ducha, jsou koncovky výfuku a drobný, černý spoiler. 

  Kabina může na první pohled působit podivně, odvaha designérů se ale musí ocenit. Pod širokou obrazovkou infotainmentu najdeme pět kosočtvercových sekcí s tlačítky pro celkové ovládání a dva stejně tvarované větráky. Srdce interiéru je tvořenou hlavně řadící jednotkou. Ta, dík své kvalitě zpracování, působí velice luxusně a prémiově. 

  Motor 

  Benzínový 1,2litorvý motor PureTech přichází s výkony 100, 130 a 155 koní. 1,5litorvý diesel umí nabídnout 110 nebo 130 koní. Elektrická verze, která nesmí u žádného SUV chybět, dá dohromady 136 koní. Nepřekvapivě je nejdražší ze všech 3 variant. 

  Verdikt 

  Cenově se u DS 3 Crossback pohybujeme mezi 640 000 korun a 1,15 milionu korun. Hodně peněz, které jsou ovšem kvalitně investovány. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS