Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Co kdyby Santu omrzela sobí letka? Bentley přišlo s řešením. Udělalo mu speciál

  Zdroj:Bentley

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vánoce pomalu klepou na dveře a Santa Klaus se chystá na svou šichtu v roznášení dárečků po celém světě. Tedy alespoň podle tradice anglicky mluvících zemí. Obyvatel severního pólu prý každoročně využívá služby svých sobů. Ale co kdyby si to na jeden rok rozmyslel? V tom případě by zpozornělo Bentley.

  Britskou značku proslavily luxusní vozy, za které si případný zájemce musí pořádně připlatit. Ne jinak by to bylo i v situaci se Santou Klausem. Automobilka pro něj vytvořila speciální edici. Model Flying Spur má představovat sáně a jmenuje se celkem příznačně „Reindeer Eight“ neboli Sobí Osmička.

  Není jisté, zda by Santa dokázal roznést za jedinou noc dárky i v Bentley. Je ale jisté, že by si to v něm náramně užíval. Kožené čalounění v barvě laku, prošívání sedaček ve zlaté barvě nebo motivy severního pólu na palubní desce.

  Zvenku auto opravdu maličko připomíná saně. Zlato-rudo-diamantová barva, krásná kola, spojler na víku kufru nebo detaily dokreslující ducha Vánoc. Mezi ty by se mohla řadit dominanta celého Flying Spuru – zlatý sob na místě originální okřídlené sošky, který auta od Bentley zdobí.

  Santa by si jízdu jistě užíval, nehledě na to, že k pohonu využívá Bentley motor V8 s objemem 4 litry a 542 koňskými silami. V8? Sobí Osmička? Ano, právě počet válců na název speciálu odkazuje. I tak ale Santa zřejmě zůstane u originálu, tedy jeho osvědčené letky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS