Více
  10.5 C
  Czech
  Neděle, 25 září, 2022

  Zavíráme krám! Mondeo po 29 letech končí. Není o něj zájem, zní z Fordu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zvěsti o konci ikonického Fordu Mondeo se začaly rojit už před několika lety. Až teď ale americká automobilka veškeré spekulace potvrdila. Přesně za rok vyjede Mondeo z výrobní linky naposledy. Od března 2022 pak skončí nadobro. S přímým nástupcem se nepočítá.

  Slavný model značky Ford zahájil expanzi na světové trhy s automobily už v roce 1993. Název Mondeo odkazuje na latinské slovo mundus, které se využívá pro označení „světa“. Což je celkem příhodné vzhledem k faktu, že si Mondeo skutečně oblíbila celá planeta.

  Zájem ale postupně uvadá. A právě toho si všimlo i vedení Fordu. Preference zákazníků se začínají soustředit na SUV a crossovery, poptávka po klasickém liftbacku nebo sedanu se tak rapidně snižuje. Výsledek? Nové Mondeo od března 2022 nekoupíte.

  Tedy alespoň v Evropě a Severní Americe. Čínská verze prošla vloni modernizací a stále se ještě vyrábí. Bát se prý nemusí ani kolegové – MPV Galaxy a S-Max. I přes to, že zájem po velkých autech stále klesá, s výrobou těchto dvou Ford počítá. A dokonce jim dal i hybridní motor.

  Mondeo už má své roky slávy definitivně za sebou. S příchodem aut na elektrické a alternativní pohony ztrácí ikona na světovém trhu místo. Podle Fordu se zájem o model propadl od roku 2000 až o „hrozivých“ 80 procent.

  Nástupce? Zahalen tajemstvím

  Prakticky ihned po oznámení ukončení výrobní linky se začalo skloňovat jméno nástupce. To ale oficiálně ještě neexistuje. V automobilových kruzích se ale o tzv. novém Mondeu mluví. Má jím být elektrické kupé-SUV.

  Takže všechno, co teď moderní trh s vozidly vyžaduje. Samotný Ford se ještě k ničemu nevyjádřil, je ale pravdou, že zamaskované auto už několikrát šťastlivci na silnicích nachytali. Mělo by jezdit na platformě Kugy a dokonce se jmenovat Mondeo Evo.

  Rozřešení může přinést asi jen samotný Ford, jedno je ale po včerejšku jasné. Kdo si chce koupit nové Mondeo, měl by si pospíšit. Možnost totiž dostane jen do března roku 2022. Pak už auto navždy z arsenálu Fordu zmizí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS