Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  XSR 900 2022, znovuzrození legendy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Yamaha se pustila do velice vydařeného projektu. Rok 2022 nám přinesl model XSR 900, který kombinuje moderní technologie a retro styl. Ergonomie tohoto stroje je na skutečně vysoké úrovni. Masivní výkon se skloubil s designem, který nás přenáší do retro období. Přesto všechno je ale motorka XSR 900 moderní, nadupaný stroj, který si umí pořádně zařvat. 

  Jak jsme již u této značky zvyklí, i tento model dokáže upravit pro začátečníky s oprávněním A2. Tím se tento legendární stroj posouvá k širší škále jezdců. Oblíbený je ovšem hlavně u vyježděných motorkářů, kteří zkrátka vědí, co chtějí. Tahle Yamaha je totiž neskutečně poslušná a zároveň nechává prostor naší fantazii, co na silnici vymyslíme. Stačí jemná práce s těžištěm a motorka prostě dělá, co chceme. Možná i pro tuto vlastnost je oblíbená také mezi nováčky. 

  Design 

  Retro styl se skloubil s novým, agresivnějším vnímáním moto designu. Model XSR 900 se pochopitelně stal absolutním vládcem kategorie Sport Heritage minimálně v garážích firmy Yamaha. Jasnou dominantou je na první pohled světlomet, který svým kulatým tvarem přináší perspektivu 80. let, svou LED technologií naopak pokrok moderní doby. Dalším znatelně výrazným prvkem je sedlo. Přes svoje hluboké tvarovaní si drží rovnou přímku a vzdálenost od země 810 mm. 

  Motorka na trh přichází ve dvou barevných variantách. Legendární modrá může ustoupit tajemné černi. Záleží na nás. Modrou barvu doprovázejí zlatá kola, což vytváří geniální kontrast. Černou barvu pochopitelně doplňují kola černá, přední i zadní o velikosti 17 palců. po vzhledové stránce jde této motorce vytknout opravdu pramálo věcí. 

  Technologie

  Motocykl úžasně pruží. Vděčíme za to převážně přední teleskopické vidlici se zdvihem 130 mm a zadnímu zavěšení se zdvihem 137 mm. Brzdy patří k absolutní špičce. Brembo už je klasikou a dodalo motorce přední kotouče o rozměrech 298 mm a zadní kotouč 245 mm. Motorka je vybavená nejmodernějšími technologiemi jako protismykový systém nebo kontrola zvedání předního kola. 

  Motor 

  Kapalinou chlazený, 4ventilový tříválec o objemu 890 cc dokáže nabídnout výkon až 119 koní a krouticí moment 93 Nm. Takhle vypadá skutečná dravost. 

  Verdikt 

  Ideální stroj pro všechny, kdo rádi vyšší výkon a elegantní vzhled podpořený retro stylem. Cena nové Yamahy XSR 900 se pohybuje kolem 275 000 korun. Za tolik muziky jde o příjemnou nabídku. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS