Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Toyota si nechala patentovat dobíjecí vozítko! Samo přijede, dotankuje i dobije

  Zdroj:Toyota

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Japonská automobilka přišla s výborným nápadem, který řidičům výrazně ulehčí život. Když se totiž stane, že automobilu dojde šťáva nebo baterie, přijede k němu vozítko s palivem i nabíječkou. Toyota si nechala autonomní stanici patentovat a čeká se, že zanedlouho půjde do výroby.

  Toyota patří v automobilovém světě mezi známé pojmy. Produkuje vozidla na spalovací i elektrické pohony a její služby využívají na celé planetě miliony lidí. Teď přišla s při s při nejmenším zajímavým konceptem samořídícího vozítka, který o dost zjednoduší práci.

  Zapomeňte na čerpací a dobíjecí stanice, kam se řidiči nemohou kvůli došlému palivu dopravit. Japonci popisují vozítko jako zásobárnu energie. Na povel od řidiče přijede, natankuje nebo dobije baterky, navíc všechno zvládne úplně samo. Řídí se GPS signálem a dorazí prý přímo na místo určení. Motorista navíc nemusí podle výrobců dělat při celé akci vůbec nic.

  Automobilka ze stejnojmenného japonského města v prefektuře Aiči si nechala autonomní vozítko patentovat, zatím ale zůstává jen u popisů a náčrtů. Kdy se věcička dostane do výrobních hal, a kolik se za službu bude účtovat, zatím jasné není. Jednoznačně by ale šlo o převratný tankovací systém!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS