Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Svět se třese na nové Mitsubishi ASX. Premiéra ukázala detaily

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Japonci se rozhodli, že je na čase konečně představit nový model, který bude zdobit silnice Evropy. ASX skutečně válí. Teprve nedávno se automobilka Mitsubishi rozhodla představit novou generaci modelu, který je v Evropě tolik populární. Sází na daleko větší propracovanost, technologie a prostor. Tohle SUV by mělo navázat na nemalý úspěch, který předešlá generace sbírala. 

  Jak řekl sám Frank Krol, CEO Mitsubishi pro Evropu: „Mitsubishi ASX je startem nové tváře naší firmy v Evropě.“ Jedná se o jeden ze dvou modelů, které si v roce 2023 můžeme vychutnat. Stejně jako všechny ostatní firmy, i Mitsubishi se snaží v nové moderní době neztratit dech a nabídnout veřejnosti automobil, který je na současný spěch připravený. Evropani milují SUV, a proto je japonská firma vyslyšela. Pojďme se na ASX podívat zblízka. 

  Design 

  Designem se nová generace ASX pochopitelně lehce podobá té staré, nicméně je doslova nabitá nespočtem detailů, novými technologiemi a křivkami. Design se stal opět hlavní proměnnou, se kterou bylo třeba počítat. Mitsubishi si osvojila moderní přístup, který blíže vysvětluje šéf vzhledové sekce Ruben Vela. Ten říká: „Model ASX je pro nás opravdu důležitý. Leží v srdci segmentu SUV. Na jedné straně je stylový a moderní, na druhé extrémně praktický“. Toto je sice přístup nejedné automobilky, i tak ale potěší myšlenka, že se někdo snaží. 

  Přední část automobilu ASX zdobí masivní maska chladiče se třemi diamanty uprostřed. Originalitou se skutečně nešetřilo. Mřížka plynule navazuje na LED světlomety, které jsou tvořeny hned několika diodami podtrženými LED pruhem. Nárazník je vcelku ostrý a do jisté míry i sportovní. 17palcová až 18palcová kola dostala fantastický květinový vzor. Celou kapitolu exteriéru uzavírá zadní část. zde si výrobci pohráli se světlomety, a navíc nahradili znak nápisem Mitsubishi. To je v současné době v módě. 

  Interiér skutečně vypadá vydařeně. Je jednoduchý, moderní a díky skvělé volbě kůže i do jist míry luxusní. Výrobci se snažili spojit design s technologiemi. Proto nám přijde, že celá kabina hraje logicky dohromady. Srdce je obrazovka infotainmentu. Ostrá a přehledná. 

  Motor 

  ASX nabízí hned několik možností motorizace. Jako první dostaneme jednolitrový tříválec, který je sice spořivý, ale mnoho výkonu nečekejme. Zajímavější je mild-hybrid, který kombinuje elektromotor s 1,3litorvým spalovacím motorem. Pro Evropu nejzajímavější bude ovšem hybrid, který kombinuje dva elektromotory a 1,6litorvý benzín. 

  Verdikt 

  Až se Mitsubishi ASX dostane na trh, rozhodně zatřese světovou konkurencí. Přináší totiž praktičnost a spořivost. Za to se ovšem v dnešní době platí zlatem. Uvidíme tedy, kam až se cenovka vyšplhá. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS