Více
  16.6 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  SAFETY car na běžné silnice! Aston Martin nabízí edici F1. Speciál požene 535 koní

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už o víkendu startuje na okruhu v Bahrajnu nový seriál závodů Formule 1. Kromě týmů se na letošní podniky chystá také automobilka Aston Martin. Ta bude mít nově pod palcem také doprovodné auto, tzv. SAFETY car. Pro velký zájem se navíc rozhodla, že vůz nabídne také běžným řidičům.

  O comebacku Britů do série F1 jsme vás informovali už několik týdnů dozadu. Po dlouholeté pauze se Aston Martin znovu postaví na start prestižních závodů. Nebude to ale jen o týmu s věhlasnými jezdci. Automobilka nově vypomůže také s doprovodem.

  Aston Martin stál naposledy na startu Formule 1 v roce 1960, letos se ale rozhodl, že se na okruzích ukáže znovu. A do svého nablýskaného monopostu posadí velkou hvězdu. „Těším se na novou sezonu,“ usmíval se při představení čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel.

  Němec bude hájit britské barvy přímo ve startovním poli, nebude ale spolu s týmovým kolegou Strollem jediným, kdo se přímo na trati pod značkou Aston Martin ukáže. Jezdce doprovodí také SAFETY car a pomocné zdravotnické vozidlo.

  V plánu je střídání mezi Astonem a Mercedesem, který zastává výše zmiňované funkce už několik let. V Bahrajnu se ukáže prvotřídní britské auto, které se pyšní parádními čísly. I proto se speciální F1 model VANTAGE dostane i na trh.

  Z okruhu na klasické silnice

  Aston Martin se k tomuhle kroku rozhodl po enormním zájmu o SAFETY car. Jezdit s ním i po normální silnici? To si představovala spousta automobilových nadšenců. A Britové jejich volání vyslyšeli. VANTAGE míří i k běžným řidičům.

  Čísla budou téměř totožná s modelem pro Formuli 1. Osmiválcový čtyř litr se dvěma turbodmychadly, výkon 535 koňských sil, zrychlení z 0 na 100 za 3,5 vteřiny. K tomu upravený podvozek, aerodynamika i řízení. Automobilka navíc na modelu nechá i spoiler.

  Chybět nebudou speciální plakety, krásný interiér nebo lak, kterým se auto k SAFETY car přibližuje. Na začátku května by se měla do prodeje dostat běžná verze i roadster. Na Britských ostrovech budou požadovat za jedinečné kupé asi 3,7 milionu korun, respektive 4,2 milionu za roadster.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ