Kombík z továrny firmy Volvo, model V90, se stal prakticky legendou. Milují ho nejen manažeři, ale také početné rodiny. Svou praktičností si vydobyl nepostradatelné místo na žebříčku světového úspěchu v automobilovém průmyslu. Plug-in Hybrid navíc nabízí o něco více zelenou variantu pro ty, kterým není spotřeba, a tím pádem planeta, úplně jedno. 

Výrobci se pokusili spojit krásu a moderní technologie. Na místě je si přiznat, že se úkol povedl. Výsledkem, na který se můžeme podívat, je elegantní kombík, který je doslova nacpaný moderními aplikacemi a funkcemi. Někomu může pochopitelně tato cesta připadat cizí, pro každodenní jízdu to ovšem znamená mnoho ulehčení. Nezapomeňme ani na design. Volvo je známé svým citem pro detail. Kombík V90 reprezentuje kvalitu na první pohled. Elegance je vyjádřená chladným odstínem. Pojďme se na V90 Recharge podívat zblízka. 

Design 

Celkově se na konceptu, s jakým Volvo ke vzhledu přistupuje, v zásadě nic nemění. Model V90 Recharge se zaměřil převážně na přední část a část zadní. Gril masky chladiče se chlubí nablýskanou mříží, přes jejíž uhlopříčku se rozkládá znak automobilky. Firma extrémně zapracovala na světlometech. LED mašiny mají krásný ostrý tvar, který vystihuje filozofii luxusu a lehkého sportovního ducha. Nárazník dostal stejný odstín jako zbytek karoserie, tudíž nechává pořádně vyniknout právě masce chladiče. 

Z boku narazíme na 20palcová kola, jejichž design se shoduje se zbytkem modelů. Když něco funguje a dobře to vypadá, není třeba to měnit. Opět nás zaujaly postranní linie. Auto díky nim nabralo podvědomě více na délce. Tak jako tak, měří téměř 5 metrů. Zadní část se drží zajeté tradice. Světlomety až ke spoileru. Ocenit musíme i nárazník. Pořádná kvalitní práce. 

Interiér je uzpůsoben tomu, abychom se velice rychle cítili jako doma. Kromě kůže nabízí Volvo látkové provedení, které vypadá extrémně povedeně s křišťálovou verzí řadící páky. To, že se bavíme o automobilu pro rodinu, dokládá i fakt, že velice rychle dokážeme upnout na zadní sedadla dětskou sedačku. Infotainment funguje rychle, vše je intuitivní. 

Verdikt 

Pod kapotou se nám ukrývá 455 koňských sil. Na čistě elektrický dojezd zvládneme trasu 88 km. To je u hybridů také spíše rarita. Cena začíná na částce 1,9 milionu korun. Ano, je to hodně peněz. Za Volvo V90 Recharge to ovšem stojí. 

ZDROJVolvo, YouTube, Instagram, Foto: Volvo
Předchozí článekLegenda na dvou kolech se vrací. Tahle vypadá Honda XL750
Další článekLamborghini Asterion. Velice zajímavý koncept