Více
  11 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Nový Peugeot e-RIFTER. Tichý chod a garance zážitků

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Francouzi se pyšní novým přírůstkem do rodiny značky Peugeot. e-RIFTER nabízí majitelům 100 % elektrický pohon nejen do města. Ideální pro mnohočetné rodiny, kterým záleží na pohodlí a planetě. Díky novým technologiím je cestování mnohem příjemnější a vyrazit můžeme podle slov firmy Peugeot i do přírody. Tomu, bohužel, příliš nepřeje dojezd. 

  Je prakticky nemožné, aby nová rodinná auta nedisponovala 100 % elektrickou variantou. Peugeot e-RIFTER je ovšem v katalogu k dispozici jedině a pouze s tímto zeleným pohonem. Přesto se najde na tomto praktickém, hranatém autě několik detailů, které mohou přemluvit potenciální zájemce. Díky prostoru, na který Francouzi vsadili největším dílem, se hodí nový Peugeot pro rodiny s kupou dětí a touhou po velikých nákupech. Je dokonce překvapením, jak snadno se takto objemný vůz ovládá ve městě. V rušných ulicích nás rozhodně stresovat nebude. 

  Design králem prostoru 

  Začneme netradičně kufrem a tím pádem interiérem. Po sklopení druhé řady sedadel dostaneme k užitku prostor o objemu 3000 litrů. Bavíme se o kratší verzi. Sedmimístná varianta disponuje objemem mnohonásobně větším, až 4000 litrů. Tohle auto bylo zkrátka vytvořené, aby vozilo věci. Hodně věcí. Sedačky zadní řady připomínají svou vzpřímenou ergonomií spíše místa k sezení ve vlaku, pohodlná ale jsou. Přední část vozu dostala velmi luxusní a minimalistický nádech. Digitální obrazovka rychloměru, lomený volant, 8palcová obrazovka infotainmentu, která ovšem není tolik hbitá, jak bychom si představovali. Kabina se obecně povedla na jedničku.

  Přední části exteriéru dominuje masivní maska chladiče, která pochopitelně nic nechladí. Nechává ovšem vyniknout velikému znaku Peugeot a jsou na ni napojeny LED světlomety s krásným hranatým tvarem. Celý van se pohybuje na 17palcových kolech, což není nejvíce, ale pro účely tohoto vozu bohatě stačí. Vzhled se francouzské automobilce velmi povedl. Oproti starším verzím je zde vidět neskutečný posun vpřed. 

  Motor a výkon

  Elektromotor o výkonu 136 koní, tedy cca 100 kW, je velice schopný stroj. Do kol dokáže nahnat krouticí moment až 260 Nm. Akcelerace je i na takto objemný van vskutku úctyhodná. Z 0 na 100 se e-RIFTER dostane za 11,2s. Baterii je možné dobít za 5 hodin s 11 kW wallboxem. Dojezd je proklamován na 280 km, což by odpovídalo pouze městskému užívání. V době, kdy elektromobily směle urazí vzdálenosti přes 450 km, může být Peugeot lehce zahanbený. Tento nedostatek však vyvažuje svou praktičností. 

  Cena už tak sympatická není. 860 000 korun v základu je opravdu hodně peněz. I tak si ale Peugeot své uživatele rozhodně najde. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS