Více
  11 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Nový koncept, nový začátek. Audi urbansphere 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Naprosto ojedinělé a futuristické. Nové SUV, které Audi světu představilo, zůstává jen konceptem. Hodit se bude hlavně do města. Audi urbansphere nepřináší lidskému oku nic, co by už někdy spatřilo. Naprostá novinka ve světě automobilů. Extrémně svěží design exteriéru a naprosto unikátní vzhled interiéru. Pojďme se podívat, co o urbansphere zatím víme. 

  V pořadí už třetí vozidlo s označením Sphere. Prvním počinem této německé firmy bylo Audi Skysphere. Model, který by se hodil spíše do filmů o agentovi 007. Druhým, odvážným ztělesněním fantazie inženýrů Audi bylo Grandsphere. Plně elektrické GT pro čtyři pasažéry. Jediný chybějící dílek skládačky bylo SUV. V Německu proto dali vzniknout konceptu urbansphere. Extrémně prostorné a luxusní SUV, které podle slov automobilky vynikne převážně ve městech. Koncepty slouží jako podklady pro budoucí tvorbu a také jako důkaz toho, že všechno je možné. Audi v tomto závodě rozhodně vede. 

  Design 

  Vzhled nového konceptu urbansphere je naprosto novým zážitkem. Neztotožňuje se s žádným doposud viděným návrhem, který přišel s designérských dílen firmy Audi. Pro naši představu, jedná se o největší automobil, který zatím Audi představilo. Téměř 5,5 m dlouhé a přes 2 m široké vozidlo, které se pohybuje na 24palcových kolech. Něco podobného jsme doposud nezažili. Parkování bude rozhodně zábava. 

  Design šel pochopitelně ruku v ruce s aerodynamikou. Linie se táhne v strmě vzhůru od přední části až k místu, kde bychom očekávali kufr. Když je řeč o liniích, tady si Audi skutečně sáhlo na dno sil. Rozhodně nejpreciznější zpracování, jehož jsme byli svědky. Jasným lákadlem je maska grilu. Tady automobilka nesáhla po žádném chromu, ale po led osvětlení. Urbansphere tak přehrává animace, ukazuje směrovky a plno jiného. 

  Interiér by vystačil na samostatnou knihu. Aby Audi podtrhlo luxus svého vozu, zadní dveře se otevírají opačným směrem jako u Rolls-Royce. Chybí tak středový sloupek a my tím pádem získáváme pořádnou dávku prostoru navíc. Přestože je urbansphere tak veliké, že bychom do něj zaparkovali VW Up!, k dispozici má jen 4 místa k sezení. Každé sedadlo je ovšem naprosto dokonalé. Tvarově připomíná sice křeslo u zubaře, funkcí ovšem nabídne o mnoho více. Rozlučme se s obrazovkou infotainmentu. Urbanspehere promítá veškeré ovládání na dřevěnou palubní desku. Snímače kontrolují, kam se koukáme, a podle toho se pohybujeme systémem. 

  Motory

  Koncept nabízí hned dva motory. Dohromady vyprodukují 401 koní 619 Nm krouticího momentu. Bližší informace zatím bohužel nemáme. Víme jen, že urbansphere bude zatraceně rychlé auto. Dojezd by se měl dostat na hodnotu 750 km. To už je solidní výkon. 

  Do prodeje se koncept nikdy nedostane. Jeho technologie se ale objeví v ostatních modelech, které Audi plánuje na rok 2023. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS