Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Nová Honda CB650R Neo Sports Café. Ideální stroj do začátku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Snesitelný objem a extrémně vydařený design. CB650R má svou siluetou blízko ke café raceru, přestože bychom našli i podobnější mašiny. Oproti starším modelům se ale zapracovalo spíše na technologiích než na vzhledu. Nová Honda je nabitá svěžími prvky osvětlením počínaje, brzdami konče. Pohodlná motorka s perfektní ovladatelností. 

  Přestože má CB650R slušnou porci koní, rozhodně se na ni nemusí bát sednout i začátečník. Platí samozřejmě pravidlo: „co do mašiny dám, to dostanu“. Pokud chceme letět jako blázni, Honda to pochopitelně dokáže. Vyznačuje se ale slušnými jízdními vlastnostmi, které nám na začátku výrazně usnadní práci. Váha lehce přesahuje 200 kg, což je taková hraniční hmotnost pro podobně veliký stroj. O to více se na něm budeme cítit jistě. 

  Design 

  Přestože si CB650R nese v názvu slovo café, s tímto stylem má společnou jen koncovou část sedla a nízko posazená řídítka. Samozřejmě ani výfuk nesahá až pod sedlo, a tudíž podporuje onen název café. Obecně vzato je tahle Honda velice šikovně vyřešená a krásně poskládaná. Při pohledu zpředu nabrala motorka na šířce, a to převážně díky dvojitému sacímu potrubí po stranách nádrže. Společně s kulatým světlometem jde o úžasnou podívanou. 

  Na zadní části vyniká převážně světlomet a široká pneumatika. Design výfuku se řadí mezi hlavní poznávací prvky. Čtyři svody jsou zakončeny jednou koncovkou namířenou směrem k jezdci. Zvuk motoru je díky této parádě skutečně fenomenální. Inu, Honda a její čtyřválce. 

  Podvozek se výrobcům povedl. Motorka je neskutečně dobře vyvážená. Kola o průměru 17 palců si drží jednoduchý hvězdicový design a slušnou šířku. Motorka ale neplave a pěkně drží i v zatáčkách. Design zakončuje LCD displej. Ostrý a pěkně čitelný. 

  Brzdy. Prvek, který dělá mnoho. Zde se čtyřpístkové třmeny potkávají s kotouči 310 mm. Zadní jednopístokový třmen spolupracuje s kotoučem 240 mm. 

  Motor 

  Kapalinou chlazený čtyřválec čtyřtakt o objemu 649 cc. 70 kW výkon a krouticí moment 63 Nm. Motorka navíc poskytuje kontrolu točivého momentu, takže se úplně nemusí stát, že bychom se položili na záda. Vždy je ale potřeba mašinu poslouchat. Pro začátečníky Honda nabízí snížení výkonu až na úroveň A2, tj. 35 kW. 

  Verdikt 

  Motorka za 200 000 korun, která nám má rozhodně co nabídnout. Kromě solidního výkonu také silně povedený design. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS