Více
  16.6 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Nastal čas na trochu elektřiny. Nový Lotus chce prorazit jako Hyper SUV

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přes 70let vývoje se přelilo do neuvěřitelné podoby nového SUV Eletre. Britská firma vdechla život elektrickému autu, které vyčnívá z davu. Lotus Eletre se snaží vtisknout lidem do podvědomí jako Hyper SUV, které je vyladěné do posledního detailu. Kromě překvapivého dojezdu září i v oblastech výkonu a hlavně designu. To, co se nám může zdát jako prototyp, je ve skutečnosti připravené opustit dveře výroby.

  Výrobci o svém stroji přemýšlí jako o dokonalém výsledku sedmdesátiletého snažení. Veškeré znalosti se přetavily do jednoho kusu automobilu a tvoří tak ojedinělou a vzrušující DNA. Je nadmíru jasné, že vychvalovat svůj výrobek Lotus musí. Je ale to co hlásá pravda? Je skutečně Eletre tak ojedinělý a dravý, jak se nám snaží automobilka sdělit? Pořádně to zjistíme až v roce 2023, kdy má Lotus vyrazit do prodeje. Zatím se pokusíme na tohle SUV zaměřit ze všech úhlů pohledu, které jsou nám známé.

  Tvarovaný vzduchem

  Těmito slovy začíná oficiální kapitola o designu. Lotus Eletre skutečně vypadá jako z jiné planety. Je chladný, plný odvážných linií a překvapivých záhybů. Tohle auto nás má od první do poslední chvíle bavit. Máme se vněm cítit nevšedně, originálně, svátečně. Ať z venku, nebo zevnitř, designéři odvedli velmi osobitou a povedenou práci.

  Předek Eletre náramně připomíná Lamborghini Urus. Stejně agresivní, avšak přeci jen posunuté do budoucnosti. Masivní maska chladiče je jeden velký veliký otvor. U ostatních aut bychom to pochopili. Je přeci potřeba chladit motor. Ale jaký má tento doplněk smysl u elektromobilu? Odpověď je překvapivě logická. Aerodynamika. Ani jeden průduch není na autě zbytečný. Všechno je dokonale navrženo tak, abychom při jízdě s odporem větru bojovali co nejméně.

  Kufr je pak doslova „Futurama.“Masivní, veliký, nepřehlédnutelný. Horní části vévodí rozdělený, karbonový spoiler, prostřední pak krásná LED lišta, která zastřešuje nápis Lotus. Nárazník z karbonu dodává celému SUV krásný sportovní podtext.

  Interiér je něco nezapomenutelného. Chladná kombinace kůže a tvrdých materiálů působí velice prémiově. 15,1palcová obrazovka infotainmentu je neuvěřitelně ostrá a přehledná. Mnohoúhelníkový volant krásně dokresluje originalitu, se kterou do tohoto projektu výrobci šli.

  Dojezd nezná konce

  Dojezd Lotusu Eletre se vyšplhal na 600 km. To je úspěch i pro auto, které není těžké SUV. Maximální rychlost 260 km/h. Z 0 na 100 se podívá za 2,95s. Dva elektrické motory by měly dohromady vyprodukovat sílu minimálně 600 koňských sil.

  Nezbývá nám, než se těšit na zahájení prodeje. Sice si ještě nějaký ten měsíc počkáme, ale tenhle stroj za to rozhodně stojí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ