Více
  10.5 C
  Czech
  Sobota, 24 září, 2022

  Krásný a výkonný sedan Mazda 6 ztělesňuje vše, v co automobilka věří

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bylo tomu tak už v minulosti a doba současná na tom není jinak. Pokud se kterýkoliv řidič chce vozit v pohodlném, výkonném a hezkém autě, sáhne často po tom, které vyrobila automobilka Mazda. Japonci umí vyrobit kvalitní SUV, ale také sedany. Ten s číslem 6 je opravdu vymakaný a ztělesňuje vlastně všechno, v co Mazda věří.

  Po předchozí verzi 2020 se nám automobilka přihlásila s novým, ještě dokonalejším typem 2021. Co před námi teda stojí? Japonská práce, která bývá často přehlížená. Mezi značkami jako Honda, Toyota, nebo dokonce VW a Škoda, velmi často zapomeneme na to, že Mazda dělá i něco jiného než její legendární CX-5. Je přitom nadmíru jasné, že tady máme co dočinění s pořádnou sílou a takovou elegancí, že by některé zmíněné značky mohly jen tiše závidět.

  Zvenku top sedan                   

  Mazda si dělá design zkrátka po svém a je to tak dobře. Hlavní poznávací znak najdeme vepředu. Japonci prostě umí vysekat světla jako z křišťálu. Způsob, jakým je zapouštějí do kapoty, je nenapodobitelný. Seseknutá LED světla, která se mimo jiné pohybují tam, kam točíme volantem, se postupně přes chrom vlévají do masky chladiče a tady je už Mazda v celé své kráse. Typické mřížování a velký, vystouplý znak. To, jak si výrobci pohráli s chromem je úžasné. Nádherná logika.

  Z boku nás okamžitě upoutají kola. Nádherná, rovnou z Japonska, 19 palců veliká. Dále linie, kterých si na první pohled možná nevšimneme, ale při bližším zkoumání nás vyhodí ze sedla. Táhnou se od předních světel přes kola a vrací nás zpět do minulosti. Nádherná práce. Zadní část je hodně nebezpečná. Světla spojená lištou, která podtrhává znak Mazda, 2 veliké výfuky a masivní vzezření. Co více potřebujeme?

  Interiér

  Tady Mazda dělá zavedenou klasiku. Krásný, jakoby propadlý volant, pár tlačítek pro nastavení teploty a klimatizace a menší dotyková obrazovka. Opět si zde výrobci pohráli s liniemi a hlavně materiálem. Nikde se nic neklepe a na dotek vše působí nadmíru kvalitně. Pohodlné sedačky, jediné mínus je v zadní řadě, kde se prostřední člověk trochu zmáčkne. Jinak ovšem vynikající práce.

  Motor a výkon

  Výbav máme opravdu hodně, tak jen ve stručnosti. Attraction za 840 000 Kč. 2l benzín se šestistupňovou převodovkou automat nebo manuál. Výkon 165 koní a krouticí moment 213 Nm. Revolution v automatu nabízí za cenu 950 000 Kč 2,5 litrový benzín a 194 koní. Krouticí moment 258 Nm. Dále se výbavy číselně neliší. Dát milion za auto je dost. Musíme mít jistotu, že nás za tuhle cenu opravdu nezklame. Jedno je jasné. Mazda 6 2021 tohle v plánu rozhodně nemá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  1. Toto je vážně síla, článek jako kdyby byl napsaný nějakým děckem nebo (primitivním) robotem. Z psaného textu plyne, že autor toho o tématu moc neví, což se snaží nahradit psaním krkolomně kýčovitých slovních spojení. Všechny články na tomto serveru jsou podle stejného vzorce – totální slátaniny. Hlavně že Vám jdou peníze z reklamy, že? Ať žije cenzura!

  Comments are closed.