Více
  13.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  MG5 reprezentuje průměr elektrických automobilů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud se někdy začnou elektromobily vyrábět jako sériové masy, bude mít většina z nich podobu jako MG5 EV. Neurazí, nenadchne. Britská automobilka se pravděpodobně inspirovala mnoha jinými značkami a výsledek je tak velice neoriginální. Neradi bychom MG5 označili jako auto bez výrazu, ale mnoho zajímavých detailů v něm nenajdeme. 

  MG je britská firma, která se historicky zaměřovala převážně na dvoumístné sportovní automobily. Do nové éry světa motorů musí pochopitelně každá automobilka vstoupit s nějakou alternativní variantou a všechny známe spolčenosti už to pochopily. V MG se ale rozhodli, že nevytvoří nic speciálního a přijdou s vozem pro běžné denní užívání. Klasický rodinný dopravní prostředek. Přestože před dvěma lety oslavila firma 100 let existence, nedočkali jsme se žádného zázraku, který by se zapsal do učebnic automobilismu. Pojďme se podívat na elektrické MG5.

  Design pro každého 

  Zvenku MG lehce připomíná klasického „kombíkového“ Passata. Tím se nechceme nijak dotknout koncernu VW. Předek auta je však velice podobný. Stejně useknutá světla, podobné linie mřížování, tím vším se MG inspirovalo. Z boku pak vidíme jemnou podobnost s vozy jako Hyundai. Zadní část je ovšem kompletně originální. Výrobci přidali pár chromovaných lišt a malinko zvedli nárazník. Jinak auto obecně působí velmi konzervativním dojmem. Nijak nevyčnívá z řady. Zkrátka tuctový automobil. 

  Interiér už vylepšuje firmě reputaci. Občas sice narazíme na levnější plast, ale jinak jsme obklopeni odpovídajícím množstvím kůže a tvrdých prvků. Zajímavost přichází od volantu. Za ním máme o všem přehled na klasické obrazovce, s tím, že displej zasahuje do poloviny obou tachometrů. Půlka budíku je tak analogová a půlka digitální. Podobný hybrid nemá obdoby a nemálo lidí si láme hlavu nad tím, proč nejsou budíky jednotné. Jinak je ovšem MG uvnitř vcelku povedené auto. 

  Prostoru je v autě dostatek, až na zadní sedadla. Tam se budeme malinko krčit. Je to způsobeno rovnou podlážkou, která je postavená docela vysoko. Nohy tak budeme mít nepřirozeně pokrčené a rozhodně se nevejdou pod sedadla řidiče a spolujezdce. Kapacita kufru se vyšplhala na 580 litrů, což je naprosto v pořádku. 

  Motor 

  Výkon elektromotoru nabyl hodnoty 156 koňských sil, a to je více než dost. Krouticí moment 260 Nm je rovněž pěkná hodnota. Výrobci slibují dojezd až 550 km. Takový výsledek už má nějakou váhu. Pravděpodobnější bude ovšem hodnota 400 km. Cena nového MG5 byla stanovena na 822 000 korun. To je skutečně hodně peněz, ale ve světě elektřiny se jedná o solidní průměr. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS