Více
  13.8 C
  Czech
  Neděle, 2 října, 2022

  Mercedes poodhaluje EQS! Po interiéru představil maskovaný vnějšek. Dojezd? Prý až 770 km

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Každý dnem blíž a blíž. Mercedes chystá světu představit svou novou vlajkovou loď – limuzínu EQS. Čekají se velké věci: nepřekonatelný vnitřek, slušivý vnějšek i při nejmenším pohodový dojezd. Data naznačují, že v žebříčku nejlepších elektromobilů vyšplhá EQS hodně vysoko.

  Podle toho, jak velkolepě Mercedes nakládá s informacemi o chystaném novém elektromobilu EQS, musí jít o něco převratného. Sedan, luxusní limuzína, dokonalé elektro. Těmito třemi slovy Němci lákají na svou novou vlajkovou loď.

  V Mercedesu mají jasno. Půjde o tzv. předvoj nové elektrické řady. „Budoucnost je elektrická,“ zní ze Stuttgartu, v případě, že tohle je prvotina, jen málokdo si asi umí představit, co bude dál. Automobilové nadšence už jsme před pár dny informovali o interiéru.

  Ten bude jako z filmových žánrů science-fiction. Ohromná obrazovka, desítky zajímavých režimů, neuvěřitelně výkonné parametry. Mercedes dokonce nabídne i spánkový režim, při kterém zatáhne v autě rolety, pustí uklidňující hudbu a cestující bez větších problémů uspí.

  EQS by se dal označit jako nástupce modelů třídy S. Luxusní výbava, pohodlí a zážitek z jízdy by měly hrát ústřední roli. Žádné velké detaily zatím nevíme, už ale známe alespoň základní rysy. Mercedes totiž poodhalil maskovanou upoutávku.

  Výkon přes 400 koní, dojezd 700 kilometrů

  Ano, čtete správně. Mercedes chystá autu naordinovat skvělá čísla, která budou patrná snad u každého elementu. Pojďme postupně: výkon 325 až 512 koňských sil v základní výbavě, maximální rychlost omezena na 210 km/h, k tomu navíc budou k mání i dvě silnější varianty.

  Vrcholem všeho ale bude baterie. Mercedes testuje novou platformu, kterou EQS využije na plné obrátky. Pokročilé chlazení a vyhřívání modulu, výkonnější a silnější baterie nebo super rychlé nabíjení. To všechno přijde řidičům k duhu.

  Baterie by měla mít záruku na 10 let s dojezdem 250 tisíc kilometrů, na jedno nabití prý navíc ujede až kolem 770 kilometrů. Když už byla řeč o nabíječce, tak ta nejsilnější dokáže auto nabít na dojezd 300 kilometrů za pouhých 15 minut (!).

  Ať tak nebo tak, Mercedes chystá velké věci. Premiéra se už kvapem blíží, už teď je ale jasné, že půjde o něco neskutečného. V pořadí druhý elektrický model německé automobilky si odbude představení 15. dubna.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS