Více
  1.3 C
  Czech
  Sobota, 10 prosince, 2022

  Legenda v kabátu na rok 2023. Kawasaki Ninja 650

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přestože se nový motocykl Ninja nepříliš liší od předešlých verzí, jedná se o žhavou novinku. Rok 2023 tak přináší nový vítr do plachet. Ninja má v krvi závody. Sportovnost čouhá z mašiny každým coulem a výrobci si dali extrémně záležet na tom, aby jejich nový stroj představoval ten nejbrutálnější design, jaký v katalogu této firmy najdeme. Zároveň se chlubí štítkem A2. 

  Firma se směle profiluje heslem: „Style, Fun and Easy.“ Kawasaki tak odkazuje na nové technologie, které významně podporují jízdní vlastnosti. Jestli jsme byli zvyklí od předešlé verze na skvělé chování motorky na trati, je pravděpodobné, že v roce 2023 budeme „slintat“. Kawasaki použila nový systém KTRC (kontrola trakce). To je ovšem pouze jeden díl skládačky. Musíme si připočíst i přepracovaný dvouválec a fantastickou ergonomii. Práce s těžištěm bude rozhodně stejně precizní jako u předešlých verzí. 

  Design 

  Motorka na trh přichází ve dvou barevných variantách. Od svých starších sourozenců se liší převážně touto paletou. U všech modelů figuruje limetkově zelená barva, která se mísí s černou. Jen místy nalezneme rudí prvky, které většinou reprezentují pouze designové pruhy. Druhou variantou zůstává černá. Ta působí daleko více nebezpečně. Navíc je doplněna občasně o šedou barvu a jeden zelený pruh. 

  Předek je tvořen velmi ostrou maskou, která se protáhla až do poloviny profilu motorky. Místy jsou patrné průduchy pro lepší chlazení a také pro lepší proudění vzduchu. Nádrž výrazně stoupá a sahá téměř až do úrovně řídítek. V poměru se sedlem, které se nachází ve výšce 790 mm je jasné, že budeme moct motorku pěkně zalehnout. 

  Specifikace 

  193 kg vážící stroj. Ideální hmotnost, která většinou zajišťuje pěknou stabilitu. Započítat budeme muset pochopitelně i kola o velikosti 17 palců. O brzdění se starají kotouče. Přední 300 mm, dvoupístkový třmen, zadní 220 mm, Tokico. 

  Motor 

  Přepracovaný kapalinou chlazený dvouválec o objemu 649 cc. Tenhle drobeček dokáže do řetězu poslat až 50,2 kW výkonu a 64 Nm krouticího momentu. Spotřeba 4,5 litru je pochopitelně čistě orientační. Záleží na tom, jak moc dovolíme ruce hrát si s plynem. 

  Verdikt 

  Tato ikona motocyklového světa nás vyjde na cca 200 000 korun. Sice hodně peněz, čeká na nás ovšem hodně muziky. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS